18 שנות מאסר לאדם שהרג חייל בחופשה

בספטמבר בשנה שעברה דקר למוות וודגה מילניק את החייל אורי חן ז"ל. ויכוח התפתח בין השניים במהלך בילוי של חן עם חבריו בראשל"צ - ובסופו שלף מילניק סכין ודקר אותו למוות. עם זאת, הוא הורשע בהריגה בלבד ולא ברצח. הבוקר נגזרו עליו 18 שנות מאסר, השופט כתב: "העונש החמור הוטל מתוך מתן משקל לערך של קדושת חיי אדם"

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר הבוקר 18 שנים ועוד 9 חודשי מאסר בפועל על וודגה מילניק (21) מראשון לציון, שהורשע בהריגתו של החייל אורי חן בספטמבר 2009. חן בילה עם חבריו במהלך חופשה מהצבא, ונדקר למוות על ידי מילניק באמצעות סכין.

בכתב האישום שהוגש נגדו לפני תשעה חודשים הואשם מילניק בהריגה בלבד ולא ברצח, וכן בשתי עבירות של החזקת סכין - לאחר שהגיע פעמיים לדיון בבית המשפט כשברשותו סכין מוסתרת.

ב-11 בספטמבר 2009 בשעות הלילה, שהתה קבוצת צעירים במתחם בית הספר חביב בראשון לציון, בהם גם אורי חן ז"ל. בסמוך לשעה 02:00 בלילה הגיע הנאשם למתחם בית הספר והצטרף לנוכחים. בשלב מסוים, כך מצויין בכתב האישום, התפתח ויכוח בין מינליק לבין חן. בתגובה שלף מינליק סכין קפיצית שנשא על גופו, בעלת להב באורך 10.5 ס"מ, ודקר את חן דקירה אחת בעומק 7.5 ס"מ בבטן.

מיד לאחר הדקירה נמלט הנאשם מן המקום. כתוצאה מהדקירה איבד חן כמות דם מאסיבית, פונה לקבלת טיפול רפואי וכעבור מספר שעות נפטר מפצעיו.

השופט: יש להחמיר עם עברייני אלימות

בהחלטתו כתב השופט זכריה כספי, כי ישנו אינטרס ציבורי גדול בהחמרת הענישה במקרי אלימות ובהרתעה כנגד עברייני אלימות. "העונש החמור הוטל על הנאשם מתוך מתן משקל לערך של קדושת חיי האדם ואי התעלמות גם מן ההשלכות הקשות של מות אורי חן ז"ל על משפחתו".

בנוסף, תקף השופט במהלך הקראת גזר הדין את הנאשם, שהגיע פעמיים לאולם בית המשפט כשהוא חמוש בסכין. "החלטתי להחמיר את הענישה ולהפעיל את העונשים שהותנו בשל עבירות דומות שביצע בעבר". השופט כספי סיכם: "חוששני שהנאשם עדיין לא הבין את הכרוך בעבירות מסוג זה".

גלית בש, עורכת דינו של מילניק מטעם הסניגוריה הציבורית, אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "לאורך כל המשפט טענו שהמנוח היה תחת השפעת סמים ואלכוהול. מרשי היה מאויים לאורך כל האירוע ועל כן הוא דקר אותו רק פעם אחת. לאחר מכן הוא התקשר לחברו וביקש להזמין אמבולנס. יש להתחשב ברקע המשפחתי הקשה ממנו הוא בא, אביו שוהה במאסר כבר שנים רבות, ואנחנו ככל הנראה נערער לעליון".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק