צפו: פרחאן מדבר על מג'די חלבי

יחיא פרחאן, שהורשע בשבוע שעבר בשלושה מקרי רצח לא בוחל באמצעים על מנת לנסות ולקצר את עונשו, אולי אפילו להתחמק מ-105 שנות המאסר שהוטלו עליו. פרחאן טוען כי הוא יכול להעביר מידע על החייל הנעלם מג'די חלבי, ומנסה לקנות את אמונם של חוקריו כשהוא מדווח על מידע שיש ברשותו על שני מקרי רצח אחרים. צפו בתיעוד

יחיא אדואן פרחאן, שהורשע בשבוע שעבר בשלושה מקרי רצח ונגזרו עליו 105 שנות מאסר, מנסה בכל דרך לצאת לחופשי. הפעם, הוא טוען בפני חוקרי המשטרה שברשותו ישנו מידע שיכול להוביל לגופתו של החייל הנעדר מג'די חלבי, שיצא מבסיסו בשנת 2005 ומאז נעלמו עקבותיו.

בתגובה לדברים הללו כינס היום אביו של מג'די, נזמי, מסיבת עיתונאים בביתו שבדליית אל-כרמל. "צריך לעצור הכל ולחקור אותו", אמר, "לא משנה מי הוא". נזמי חלבי הוסיף כי יכול להיות שהמקורות שלו אמינים וכדאי לבדוק אותם.

פרחאן הזהיר לפני רצח אלפרון

"הוא אמר לי שהוא רוצה לעשות פיגוע", אומר פרחאן לחוקרי המשטרה, "התקשרתי מיד ליחב"ל ועדכנתי אותם. עכשיו אני רוצה להוביל אתכם לגופה שלו". פרחאן, שישב מספר פעמים בכלא ושימש תקופה מסוימת כמדובב משטרתי, ניסה לספר לחוקרים כי יש לו מידע גם על שני מקרי רצח אחרים, אותם המשטרה מתקשה לפענח.

"אני דיברתי עם מישהו שפלט מילה קטנה", אמר פרחאן על רצח שמעון פרג'ון בבנק הדואר בצפת. "הוא מעורב בזה", כך אמר לשוטרים. בנוסף למקרה הרצח בצפת, טוען פרחאן שהיה לו מידע קונקרטי על רצח יעקב אלפרון. "אמרתי להם שבקרוב יורידו אותו", גרס בפני החוקרים. יש להדגיש שנכון לעכשיו המשטרה מעריכה שכל המידע שיש לו כרגע על מקרי הרצח ועל היעלמותו של מג'די חלבי - שקרי.

רצח דנה בנט - סיקור מיוחד

ויקי בנט: סיפרתי לדנה על העונש

יחיא עדואן פרחאן הורשע בכל סעיפי האישום

כך נראו החיפושים אחר דנה בנט

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום