למה ארז אפרתי עדיין מקבל משכורת מצה"ל?

ביום חמישי הקרוב ייגזר דינו של מאבטח הרמטכ"ל שהודה כי ניסה לבצע מעשה סדום בצעירה בנמל תל אביב והוא עשוי להיכנס לכלא ל-16 שנים. אבל משום מה, אל חשבון הבנק של ארז אפרתי ממשיך לזרום כסף מהצבא. דובר צה"ל: "עוד לא נקבע דיון בהמשך העסקתו"

הוא כבר הפך מחשוד לנאשם, ומנאשם למורשע - אבל מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי, שהודה בניסיון למעשה סדום ותקיפת צעירה באכזריות, ממשיך לקבל משכורת מצה"ל.

בצבא אמנם מדגישים הערב שמדובר בחצי משכורת, ולא בסכום המלא, אך לפניית חדשות 2 באשר להפסקת התשלום לאפרתי, שדינו ייגזר ביום חמישי השבוע, השיבו בדובר צה"ל בכנות: "המועד בו ידונו בהמשך העסקתו של אפרתי עדיין לא נקבע".

אמה של המתלוננת מגיבה לראשונה

"אף אחד לא מוכן לטלפון שמצלצל בחמש לפנות בוקר ובו זעקת שבר של בתו, אף אחד לא יכול להיות מוכן לבכי קורע לב ובו זעקות שבר אבא...אבא .... הקול, הכול מטלטל, משתק", במילים אלה תיארה מוקדם יותר היום אמה של הצעירה את החיים מאז חזרה בתה מבילוי לפני כשנה, ונפלה קורבן למעשיו של מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי.

הבוקר התקיים דיון נוסף בעניינו של אפרתי, שהודה והורשע בניסיון למעשה סדום ותקיפה. על הדוכן העידה גם המתלוננת, שסיפרה בדיון שנערך בדלתיים סגורות על אירועי אותו לילה קשה בנמל. "ניסיון לאונס הינו כמעשה אונס", פוסקת האם. "מפגש אלים שמערער את הביטחון הראשוני בחיים. מפגש רעיל עם אחר שמוכן להרוג אותך ללא סיבה, יוצר שבר בסיסי".

אפרתי, היום בביהמ"ש (חדשות 2)
"החזרה לחיים הייתה איטית וכואבת. ימים ללא שינה, ללא יכולת לאכול, רק שלושה ימים אחרי התקיפה אכלה לראשונה", מתארת האם את מה שעבר על בני המשפחה מאז הותקפה הבת. "שבועות הסתגרנו בבית, פגיעה שמטלטלת משפחה שלמה, פוגעת בבריאות הפיזית והנפשית. בטראומה כמו בטראומה, כל הרעשים הרגילים של החיים, מכוניות, צלצול טלפון, כל אותם רעשים נעשו בלתי נסבלים. כמו אותו טלפון לילי שהמשיך להדהד ולצלצל בלילות ובחלומות, כמו אותו בכי שמלווה גם כשהבית שקט".

אפרתי בבית המשפט: "כועס על עצמי"

שעות לפני פרסום מכתבה של האם, השמיע היום ארז אפרתי לראשונה מונולוג בבית המשפט המחוזי בתל אביב. "אני שואל את עצמי מאז אותו יום ארור מה קרה לי, ואין לי לעצמי תשובה". אפרתי הוסיף בפני השופטים, "לא עשיתי את כל מעשי ההתנדבות בחיי כדי לקבל תמורה, אבל עכשיו אני מבקש מבית המשפט רחמים ושיתחשב גם במעשיי לאורך כל השנים".

"מאז אותו בוקר ארור אני מתעורר, אני רואה את דלת הברזל המסורגת והמציאות מכה בי. אני מתמלא ברגשות צער וכעס על עצמי, שהבאתי את עצמי למצב הזה. זה מרגיש כאילו הרגתי מישהו בתאונה, הרגשה איומה ולכל החיים", הוסיף.

"אין לי הסבר. אני לא מאמין שזה קרה, אבל זה קרה ואין לי תשובה. יש בי המון חרטה וסליחה אמיתית. לא העליתי בדעתי שדבר כזה יכול לקרות לי, גם לא עם אלכוהול. בימים הראשונים הייתי בטוח שסיממו אותי. חשבתי שחייב להיות לזה הסבר, לא האמנתי, אין לי הסבר לעצמי". אפרתי ביקש את סליחתה של הצעירה שתקף, שנכחה באולם, ואמר כי הוא "מצר על הפגיעה בה, בנפשה ובמשפחתה".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

אמה של המתלוננת נגד אפרתי משיבה לראשונה

ארז אפרתי: "יש בי המון חרטה וסליחה אמיתית"

אישום נגד המאבטח: ניסה לאנוס

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א

ארוסת המאבטח מתעקשת: "ארז חף מפשע"

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"