"ביניש תקעה עמוק יותר את המברג בראשו של שלומי"

אתמול החליט בית המשפט העליון להכפיל את עונשו של השוטר שחר מזרחי - בגין הריגת פורץ. שלוש שנים קודם לכן נפצע אנוש השוטר שלומי אסולין לאחר שפורץ דקר אותו בצווארו. מאז הוא מאושפז במצב צמח בביה"ח. היום התקשר אביו של אסולין לאמו של מזרחי וחיזק את ידיה בעקבות החלטת בית המשפט

"הבן שלי לא חי ולא מת. הוא מונשם. אם הבן שלי היה יכול לירות בעבריין - הוא היה יורה בו ולא חושב על מערכת המשפט", כך אומר היום דוד אסולין, אביו של החייל שלומי אסולין שנפצע קשה לאחר שנדקר בינואר 2007 על ידי העבריין ראתיב אבו עצא במהלך מרדף באזור רחובות. אסולין נדקר בצווארו, ובימים האחרונים חלה הידרדרות במצבו, שמוגדר כעת קריטי.

דוד אסולין, ששמע אמש על החלטת בית המשפט העליון להחמיר בעונשו של השוטר שחר מזרחי, עדיין מתקשה להאמין. "מערכת המשפט עשתה למשפחה עוול נוראי. היא הייתה צריכה להוציא אותו זכאי", הוא אומר.

היום התקשר אסולין לאמו של שחר מזרחי, על מנת לחזק את ידיה. "אמשיך לעזור לכם, ואעשה את כל המאמצים - אפילו כדי להגיע לנשיא בשביל להוציא את שחר זכאי ולהחזיר אותו למערכת", אמר אסולין בשיחה. "פניתי לבייניש אישית וקראתי לה להגיע לבית החולים לראות את שלומי. ככה אני חושב שהם יחליטו אחרת".

אמו של מזרחי השיבה: "אתה מדהים, אתה עוזר לי. שתהיה לשלומי רפואה שלמה, אני כואבת את כאבכם". היא תקפה פעם נוספת את החלטת בית המשפט אתמול: "ביניש רק הכניסה עוד יותר את המברג".

כבר שנתיים בתרדמת

מאז שנדקר לפני יותר משלוש שנים וחצי נמצא אסולין בתרדמת. באוקטובר 2008 נידון אבו עצא ל-20 שנות מאסר בפועל. בגזר הדין כתב שופט עודד מודריק כי "גורלו של שלומי כמו נגזר לחיות כצמח והוא משול כמת".

בצירוף מקרים מצמרר עלה אתמול שמו של אסולין כשהשופטת בייניש קבעה החליטה להכפיל את עונשו של השוטר שחר מזרחי, שירה למוות בפורץ. "אותו פורץ שפרץ לרכב שנייה לפני ניסה לדקור במברג, וצעק עלי - אתה הולך למות אינעל רבאק, ופוגע בי בגוף", אמר היום מזרחי והוסיף: "אז מה עוד נשאר, לאן להגיע? למצב של שלומי אסולין?".