ויקי בנט: "עליתי לקבר של דנה וסיפרתי לה שרוצחה קיבל עונש"

בראיון לערוץ החדשות סיפרה היום אמה של דנה בנט ז"ל שנרצחה ע"י יחיא פרחאן לפני 7 שנים, כי עם כל הקושי - עליה להמשיך בחייה. "הבטחתי לדנה שהוא יקבל את העונש שמגיע לו. דבר לא יוכל לנחם אותי, אך אני מרגישה הקלה מסויימת". על היום שאחרי: "הגעגועים חזקים מאוד, אך אני חייבת להמשיך הלאה"

"הבטחתי לדנה שאהיה נוחת בכל דיון וכך היה. יום לפני ההכרעה עליתי לקבר של דנה והבטחתי לה שהצדק ייצא לאור", כך אומרת היום ויקי בנט, אמה של דנה בנט ז"ל שנרצחה לפני שבע שנים על ידי יחיא פרחאן. "הבטחתי לה שהוא יקבל את העונש המגיע לו. אחר כך סיפרתי לדנה שהרוצח שעשה את המעשה הנתעב הזה קיבל עונש", היא סיפרה בראיון לערוץ החדשות.

"אני מרגישה שהשתחררתי", סיפרה בנט. "אני מרגישה הקלה מסוימת, אך שום דבר לא יוכל לנחם אותי. זה שהוא יושב בכלא לא אומר שהיא תחזור לחיים. עם זאת, אני גאה בהרכב השופטים שידעו לעשות צדק. עונש כבד יותר ממה שהוא קיבל לא היה אפשר לקבל, למרות ששום דבר לא מספיק לי".

על הרגשות ביום שאחרי, סיפרה בנט: "הגעגועים חזקים מאוד, אין שעה שאני לא מתגעגעת. קשה לתאר כמה. אבל החיים חזקים מאיתנו ואני חייבת להמשיך למען הבן שלי. היום אני סבתא לשני נכדים ואני חייבת להמשיך עם כל הקושי. אני בטוחה שזה מה שדנה הייתה רוצה".

"קרע את חולצתה של דנה וחנק אותה באמצעות החזייה"

אתמול גזר בית המשפט המחוזי בנצרת 102 שנות מאסר בפועל על הרוצח הסדרתי יחיא עדואן פרחאן, שהורשע ברצח בנט ובשתי רציחות נוספות. בנוסף, נגזרו עליו 12 שנים בגין חטיפה ואונס של נערה.

פרחאן הואשם לפני כשנה ב-3 הרציחות, בחטיפה ובאונס. הוא הורשע הבוקר בכל סעיפי האישום נגדו. במהלך חקירתו, המשיך לטעון הרוצח הסדרתי כי הוא חף מפשע. י', חברתו של פרחאן באותם ימים ומי שנאשמה בסיוע בחלק מהרציחות, הורשעה לפני כחודשיים בשתי עבירות של סיוע להריגה, ובמסגרת הסדר טיעון נידונה ל-14 שנות מאסר.

כתב האישום שהוגש לפני כשנה לבית המשפט המחוזי בנצרת מצביע על רוצח סדרתי קר רוח שבאופן כמעט זהה "טיפל" בארבעת קורבנותיו.

"הנאשם קרע את חולצתה של דנה, משך בכוח את חזייתה וחנק אותה באמצעות החזייה, עד שגרם למותה" - זהו רק אחד מהתיאורים הקשים המובאים בכתב אישום. בשלושה מהמקרים סייעה וליוותה אותו י', חברתו שהייתה אז קטינה. במקרה של בנט שרפו השניים את גופתה בכדי להעלים את הראיות.

כתב האישום מגולל את רגעיה האחרונים של בנט, שגופתה נמצאה סמוך למושבה מגדל. התיאורים בכתב האישום קשים מאוד, ומעידים על האכזריות הרבה בה בוצע הרצח. על פי כתב האישום בתאריך ה-1 באוגוסט 2003 בשעה 01:00 לפנות בוקר נסעו פרחאן וי' בכביש העולה מהעיר טבריה. בהגיעם לגשר האצטדיון ביציאה מטבריה, הבחינו השניים בבנט שהיתה אז בת 18. בנט ירדה ממונית שירות שהסיעה אותה מעבודתה כמלצרית, חזרה לבית דודה בטבריה.

"אותה עת גמלה בלב הנאשם ההחלטה להמית את דנה", נכתב בכתב האישום. "לשם כך שוחח עם י' וסיכם עמה כי תצא מהרכב, תפנה אל דנה, תתייצג בכזב כעובדת בבית מלון השייך לנאשם, כאשר על פי התכנית, בשל אילוץ זמני, כך תטען י', הם זקוקים לעזרה בכוח אדם למספר שעות מצומצם, כאשר התמורה תהיה כמה מאות שקלים עבור כמה שעות עבודה".

סטה לכביש עפר והכה את דנה למוות

י' פנתה אל דנה והובילה אותה אל הרכב בו המתין פרחאן. מיד עם כניסתה של דנה לרכב ובטרם הספיקה לברר את פרטי ההצעה האמורה, החל פרחאן בנסיעה לכיוון המושבה מגדל ובהתקרבו למקום סטה לשביל עפר המוביל למטעי זיתים הגובלים בשדות בין מגדל לבין ואדי חמאם. בהגיעם סמוך למטע זיתים במקום, עצר פרחאן את הרכב וירד ממנו בתואנה כי עליו להטיל את מימיו וי' אף היא ירדה מהרכב באותה תואנה.

בנט, אשר חששה להישאר לבדה ברכב בלעדי י', ביקשה להתלוות אליה, אלא שמיד בצאתה מהרכב, הלם פרחאן באגרופו בפניה. בנט התחננה על חייה ומיד לאחר מכן הלם פרחאן שוב בפניה באגרופו בכוח וגרם להתמוטטותה על הקרקע.

"הנאשם קרע את חולצתה של דנה, משך בכוח את חזייתה וחנק את דנה באמצעות החזייה עד שגרם למותה, כל זאת כאשר י' עומדת בסמוך וצופה במעשים", מפרט כתב האישום. "על מנת לוודא את מותה של דנה, דרך הנאשם עם רגליו על בטנה של דנה, אז ביקש מי' לסייע לו לגרור את גופתה של דנה אל גרוטאת רכב שעמדה בסמוך".

השניים גררו את דנה אל מתחת לגרוטאת הרכב, כיסו אותה בעשבים יבשים שליקטו במקום ונסעו לתחנת דלק סונול הסמוכה. שם מילא פרחאן דלק בבקבוק על מנת להצית אש בגופתה של בנט ובכך להעלים את הרצח. פרחאן וי' שבו אל גרוטאת הרכב אשר מתחתיה השאירו את גופתה של בנט, שם הוא התיז דלק על הגופתה, הצית אש בבגדיה, והשניים עזבו את המקום.

הבחין בתיירת בפאב

בנוסף הורשע פרחאן כאמור ברצח התיירת הצ'כית סילביה מולרובה ביולי 2003. הוא הבחין בה מנסה לעצור טרמפ סמוך לפאב על חוף הכינרת והעלה אותה למכוניתו. פרחאן הסיע אותה לנחל צלמון ושם חנק אותה והטביע אותה למוות, תוך שהוא מקבל סיוע מחברתו י'.

במקרה אחר מואשם פרחאן ברצח של האסיר אהרון סימחוב ששהה עמו במעצר. על פי כתב האישום, ביולי 2004 התפתחה קטטה בבית המעצר בטבריה בין שני עצורים. לאחר ארוחת הבוקר עקב פרחאן אחר סימחוב, אחד העצורים שהיו מעורבים בעימות, למקלחת.

כתב האישום מציין כי במקלחת היכה פרחאן את סימחוב, חנק אותו עם חוט, ואז תלה אותו באמצעותו. את מעשיו הסווה ברעש המים הזורמים. לאחר כמה ימים מת סימחוב בבית החולים.

המקרה הרביעי המתואר בכתב האישום מתאר אונס שביצע פרחאן בספטמבר 2005 בנערת ליווי. פרחאן עלה לדירתה, התפשט, ואז באיומי סכין שהצמיד לפניה אנס אותה בכוח מספר פעמים. אחר כך הוציא אותה באיומים מהדירה אל המכונית בה חיכתה חברתו י', אך נערת הליווי הצליחה להימלט, ובכך, כנראה, ניצלו חייה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סוף עצוב לפרשת דנה בנט - סיקור מיוחד:

יחיא עדואן פרחאן הורשע בכל סעיפי האישום

כך נראו החיפושים אחר דנה בנט

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום