שנה וחצי מאסר לצעיר שהתחזה ליהודי וקיים יחסי מין עם צעירה

תושב ירושלים הציג עצמו בפני צעירה כיהודי רווק - וזאת למרות שכלל לא היה יהודי, ובכלל היה נשוי. השניים קיימו יחסי מין בהסכמה - אך לאחר שהתברר לה כי הוא אינו יהודי, היא התלוננה במשטרה. בגזר הדין שהוקרא בפניו היום, הוא נידון לשנה וחצי מאסר

חשבה שהוא יהודי - וקיימה עמו יחסי מין. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום עונש מאסר של שנה וחצי ופיצויים על סך 10,000 שקלים על סבאר קאשור, תושב ירושלים בן 30 שהורשע כי התחזה ליהודי, אנס צעירה וביצע בה מעשה מגונה.

לפני כשנתיים פגש קאשור את המתלוננת והציג עצמו בפניה כרווק יהודי. הצעירה, שהתרשמה כי הוא אכן מעוניין בקשר עימה, קיימה עמו יחסי מין - וזאת, למרות שהיה אדם נשוי וכלל לא יהודי. כשהתבררו לה העובדות, החליטה להתלונן במשטרה.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, הואשם קאשור באינוס ומעשה מגונה. בגזר הדין טען השופט כי כל מעשיו, חרף העובדה שנעשו בהסכמה תחילה, בוצעו תחת הרושם של המתלוננת כי מדובר ברווק יהודי. השופט כינה את התחזותו של קאשור כ"מצג שווא", המציב את מעשיו באור אחר לחלוטין בפני החוק.

"היה עליו להתוודות על האמת"

"מהלך ההתפכחות מהונאה שכזאת ודאי אינו קל ומצריך תעצומות נפש ואמונה בטוב שעוד צופן העתיד", כתב השופט בגזר הדין. "הנאשם הפגין אטימות אנושית בסיסית כלפי קורבנו...הכל היה בגדר אמצעי לסיפוק יצריו בעבורו, לא יותר. הדברים מקבלים משנה-תוקף אם בקשר אינטימי חפץ הנאשם, או-אז היה עליו לנקוט משנה-זהירות, להתוודות על האמת, לוודא כי גם אז יסוד ההסכמה שריר וקיים".

בסופו של דבר הוחלט לגזור על הנאשם שנה וחצי מאסר בפועל. זאת, כפי שנכתב בגזר הדין, בשל היענותו לשקם את חייו והרושם שעשה בתסקיר המבחן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק