לאחר שכרתו לאישה שד - גילו שאינה חולה בסרטן

אישה בת 35 תובעת את בית החולים הדסה עין כרם ואת המכון לפתולוגיה, לאחר שדגימת ביופסיה שנלקחה ממנה ונשלחה לבדיקה ככל הנראה הוחלפה עם בדיקה של אישה חולה בסרטן. בעקבות הטעות אובחנה האישה כחולה בסרטן ועברה כריתת שד. רק וכעבור יומיים בישרו לה הרופאים כי נפלה טעות והיא בריאה

עברה כריתת שד לחינם. ארכיון (חדשות 2)

אישה בת 35 תובעת את בית החולים הדסה עין-כרם ואת המכון לפתולוגיה לאחר שאובחנה כחולה בסרטן השד, עברה כריתה וכעבור יומיים התבשרה - שכלל לא הייתה חולה.

הסיפור שפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות" החל לפני כשנתיים, לאחר שמיטל גרסים-אחרק שסבלה בעבר מסרטן בבלוטת התריס, הגיעה לבדיקה בעקבות גוש שהרגישה בשד השמאלי. לאחר שעברה בדיקות ממוגרפיה שקבעו כי הגוש שפיר החליטו בבית החולים הדסה לערוך ביופסיה .

כשחזרו תוצאות הבדיקה הודיעה הרופאה שטיפלה בה בצער כי נמצא גידול סרטני בשד הימני שלה ושעליה לעבור כריתת שד באופן דחוף. יומיים לאחר הניתוח, הזעיקו לפתע את מיטל שוב לבית החולים, הפעם עם בשורה לא צפויה.

"מתקשה להאמין שאין לי סרטן"

הרופא המנתח הסביר למיטל כי הגוש שנכרת נבדק, והוא למעשה אינו סרטני. מבדיקת האירוע עולה החשד כי דגימת הביופסיה שנלקחה ממיטל ייתכן והוחלפה בטעות עם מבחנה של אישה שחולה בסרטן.

"החלטתי לחשוף את הפרשה למען הגברת המודעות אצל נשים, שיידעו שעדיף לעשות בדיקה חוזרת לפני כריתת שד", מספרת מיטל. "כל שלושה חודשים ולפעמים פעם בחודש אני עוברת בדיקה כי אני עדיין מתקשה להאמין שאין לי סרטן".

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק