האב: "לא נדרס פה חתול, מדובר בילד תמים בן 12"

משפטו של מיכאל לוי, הנאשם בהריגתו של אריק עופר ז"ל בן ה-12 שנסע על אופניו, נפתח היום בביהמ"ש המחוזי בבאר שבע. ביהמ"ש הציע להפנות את התיק לגישור, אך הוריו חוששים שההליך יגרור הקלה בעונשו של הנהג. "הוא אפילו לא ביקש סליחה", אמרה אמו של אריק בביהמ"ש. "במקום זה הוא כל הזמן משוויץ שיש לו 5 ילדים"

"גם עכשיו כשאנחנו פה לידו, הוא לא מבקש סליחה", אמרה היום אמו של אריק עופר ז"ל עם פתיחת משפטו של מיכאל לוי, נהג המונית הנאשם שדרס למוות את בנה. "הוא רצח את הילד שלי בלי לחשוב פעמיים על מה שהוא עושה".

"הוא כל הזמן משוויץ שיש לו חמישה ילדים, זה לא נותן לו זכות לרצוח את הילד שלי וזה לא אנושי לא לבקש אפילו סליחה", הוסיפה אינה עופר כשהיא אוחזת בתמונת בנה באולם בית המשפט המחוזי בבאר שבע. "זה לא שהייתי מקבלת את הסליחה, אבל לפחות הייתי יודעת שהוא מצטער על מה שהוא עשה".

בפתח הדיון, התקבלה הצעה מבית המשפט להפנות את התיק לגישור, הצעה שעוררה את זעמם של בני המשפחה. "זה מרגיז, זה מקומם וזה גם מצמרר", אמר איתן עופר, אביו המאמץ של אריק הקטן. "יחד עם זאת, אנחנו מכירים את הסגנון של עורכי הדין היום. כמעט ניתן לחשוב שהנאשם לא היה במקום, או שלחילופין המנוח נפל משמיים על מכסה המנוע ועל השמשה הקדמית של הרכב".

"פעם אחת ולתמיד צריך לעצור את השיטה הקלוקלת הזאת שאומרת עסקות טיעון במחיר של לא לגזול מזמנו של בית המשפט", טען האב בכעס. "לא נדרס פה חתול רבותי, נדרס פה ילד - ילד תמים וטהור שלא זכה להגיע לגיל 12, ילד שחצה את מעבר החצייה בבטחה. אין פה שום שמץ של צורך במידת הרחמים - שיישא בעונש המגיע לו".

נהג המונית נאשם בהריגתו של אריק עופר ז"ל

בתחילת החודש הוגש כתב האישום נגד לוי. לאחר גיבוש הראיות, החליטה המשטרה להגיש כתב אישום נגדו באשמת הריגה, גרימת חבלה חמורה ועקיפה מסוכנת.

בכתב האישום מתואר רגע הפגיעה בעופר. "הנאשם חלף על פני רכב שנעצר לפני מעבר החצייה, מצדו הימני, והמשיך בנסיעה לתוך מעבר החצייה. מיד לאחר כניסת הנאשם אל תוך מעבר החצייה, הוא פגע עם חזית המונית באופניהם של המנוח ושל הנפגע אשר בשלב זה סיימו לחצות את הצד השמאלי של המעבר ממול לרכב המיצובישי והגיעו לחלקו המרכזי, ממול למונית".

מכיוון שלוי עקף, על פי כתב האישום, מצד ימין, לא הייתה לא אפשרות לראות את אריק ואת חברו שחצו את מעבר החצייה, ובעקבות כך פגע בהם וגרם לתוצאות הטרגיות. הפרקליטות תדרוש להטיל עונש מאסר בפועל על לוי, באם יורשע.

בחודש מרץ האחרון רכב עופר עם חברו על אופניים בזמן שלוי דרס אותם. צוות של מד"א פינה את השניים לבית החולים סורוקה עם פגיעות ראש וחבלות בגוף כשהם במצב קשה. עדי ראייה דיווחו שהשניים לא חבשו קסדות.