פסיכיאטר: קשה להסביר את מעשיו של ארז אפרתי

מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי הגיע לבית המשפט לשלב הטיעונים לעונשו. היום עלו על דוכן העדים שני עדים מטעם ההגנה: פסיכיאטר, ובת דודתו. הפסיכיאטר טען כי ייתכן שאפרתי סבל מהרעלת אלכוהול, ובנוסף גם בת דודתו שסיפרה עליו כי מדובר באדם טוב שעזר רבות לזולת

לאחר שהורשע במסגרת עסקת טיעון בניסיון לבצע מעשה סדום ובגרימת חבלה, ארז אפרתי הגיע היום שוב לבית המשפט - הפעם לדיון במסגרת שלב הטיעונים לעונש.

מי שניסה לגרום לשופטים להפחית בעונשו של אפרתי הוא ד"ר גיל זלצמן, פסיכיאטר מומחה שעלה להעיד מטעם ההגנה. "זהו מקרה יוצא דופן של התנהגות בלתי מוסברת", פחח זלצמן את עדותו, המבוססת על חוות דעת שהתפרסה על פני 15 עמודים. "המוח של אפרתי היה במצב של דלריום אלכוהולי", הווה אומר - במצב של הרעלת אלכוהול בו הוא אינו צלול בדעתו למשך זמן קצר. לטענתו של הפסיכיאטר קשה מאוד להסביר את התנהגותו ומעשיו של אפרתי באותו לילה.

בת דודתו: אפרתי חיכה לחתונה עם ורד

לאחר עדותו של הפסיכיאטר, עלתה להעיד בת דודתו של אפרתי, בת גילו. העדות, שהוגדרה כעדות אופי, ריגשה רבים באולם בית המשפט. "הוא מצטייר לא נכון בעקבות האישומים הקשים נגדו", ציינה, "מדובר באדם שהיה מוכן לעזור תמיד לאנשים, גם כאשר זה בא על חשבונו.

בהמשך עדותה פרצה בת הדודה בבכי, ויחד איתה גם יתר בני המשפחה. "אפרתי חיכה לחתונה עם ורד", העידה מעל הדוכן, "הוא גם אמר לי שהוא גם מתרגש מאוד מההכנות לחתונה". ארוסתו של אפרתי, ורד אלי, לא הגיעה גם היום לדיון בעניינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ממשפטו של ארז אפרתי? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק