איים שיפיץ "קלטת לוהטת" - ונשלח למאסר

שופט בית משפט השלום בת"א דחה היום בתקיפות עסקת טיעון בעניינו של גבר שאיים על אישה כי יפיץ קלטת המתעדת יחסי מין ביניהם, אם לא תשלם לו. הוא הטריד אותה במשך שנתיים תמימות, במהלכן אף ניסתה להתאבד. "לא מצאתי שום הגינות ושום סבירות בהסדר הטיעון", כתב השופט - ושלח את הגבר לשלוש שנות מאסר

איים וסחט במשך שנתיים (רויטרס)

האישה הזו יכולה סוף סוף, לאחר שנתיים ארוכות, לנשום לרווחה: הגבר שהטריד, סחט אותה ואיים עליה ייכלא מאחורי סורג ובריח, לאחר שבית משפט השלום בתל אביב שלח אותו לשנתיים מאסר בפועל, עוד שנת מאסר על תנאי וכן פיצוי של 20 אלף שקלים למתלוננת. אבל הדרך לדחיית עסקת הטיעון במשפט וכליאתו הייתה מלאת מכשולים.

תחילת הסיפור בחודש אפריל 2009. רביל קרימוב, עולה מאזרבייג'אן בן 56, פוגש אישה נשואה והשניים מקיימים יחסי מין כאשר קרימוב מתעד את הנעשה במצלמת וידאו. לא ברור האם המתלוננת ידעה על הצילום, אך ייתכן מאוד שהדבר בוצע בסתר.

יומיים לאחר קיום יחסי המין פנה קרימוב אל המתלוננת ודרש 30 אלף שקלים. אם לא יקבל את הסכום, אמר לה, יפיץ ברבים את קלטת המין של השניים. האישה השיבה שאין לה יכולת לשלם לו סכום כזה. חודש לאחר מכן הגדיל קרימוס לעשות ופנה לבעלה של האישה. הוא פירט לו את תוכן הקלטת ודרש גם ממנו את הסכום.

קרימוב התקשר לבעל - האישה ניסתה להתאבד

"לא צריך להיות מבין גדול כדי לתאר מה עברה המתלוננת בביתה לאחר שהנאשם גילה את אוזנו של בעלה ופירט ודרש את אשר דרש", כתב בגזר הדין השופט חנן אפרתי. ביום בו ביצע קרימוב את השיחה לבעלה, ניסתה האישה להתאבד בעזרת כדורים ואושפזה בבית חולים לטיפול.

השופט מוסיף: "אבל הנאשם לא חדל, לא הרפה". גם בזמן שאביה של האישה ביקר אותה בבית החולים, התקשר אליו קרימוב מספר פעמים ואיים שיפיץ את אותה קלטת לקרובי המשפחה של האישה בחו"ל. הוא אף שלח קטינה שהכיר עם דיסק שצרב של הקלטת, לביתו של האב.

גם לאחר שהתלוננה במשטרה, והוגש נגד קרימוב כתב אישום, הוא לא פסק. הוא עקב אחריה ופגש אותה ברחבי תל אביב, ביקש לשוחח עמה, קילל אותה ואמר לה שיתנקם בה ובילדיה. בעקבות כך סירבה האישה המפוחדת להעיד במשפטו.

תסקיר המבחן: "להקל עליו בגלל מוצאו"

השופט מבקר בחריפות את תסקיר המבחן שהוגש לו לאחר שהצדדים הגיעו לסיכום ביניהם שקרימוב ירצה מאסר על תנאי ועבודות שירות. "שרות המבחן לא קבע על סמך מה ואיך ולפי מה התרשם כי חל שינוי והפנמת ערכים", כתב. בתסקיר נכתב כי מוצאו העדתי של קרימוב קשור למקרה, אך השופט כותב: "אין בכל אלה להקל או להוות גורם התחשבות כלשהו לעניין העונש. הנשים בעדה עליה נמנה הנאשם לרבות המתלוננת, הם קבוצה חלשה הראויה וזכאית להגנה".

בגזר הדין דחה השופט את הסדר הטיעון שהוצע ותקף אותו בחריפות. "בשליחת הנאשם לריצוי עבודות שרות יש הבהרה למתלוננים ששום דבר לא קרה. הנאשם לא מנותק מסביבתו הטבעית, לא מורתע בהגבלת חרות וכיוצא באלה. לא מצאתי שום הגינות ושום סבירות בהסדר הטיעון שהוא לוקה בחוסר מידתיות בולט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק