אפל בריאיון: "ציירו אותי כמפלצת, כתמנון"

רגע אחרי שיצא מכתלי בית המשפט, שם גזרו עליו השופטים 3.5 שנות מאסר, דודי אפל תוקף: "בית המשפט החליט להחמיר בצורה יוצאת דופן, אבל בערעור יישמע קולי". אפל משוכנע שכולם רודפים אחריו כבר 25 שנה. "הופעלה עלי מערכת שלמה של חיצים שלא פסקה לרגע", הוא מאשים. צפו בריאיון הבלעדי

דודי אפל אמנם הורשע ונידון לשלוש שנות מאסר וחצי בפועל, אבל למרות הכל הוא ממשיך לטעון: "מעולם לא נתתי שוחד". הערב בריאיון בלעדי לחדשות ערוץ 2, מאשים אפל: "ציירו אותי כמפלצת, כתמנון, ולא זה של הגביע העולמי, אלא רב זרועות". כעת הוא מתכונן לערעור במחוזי ומשוכנע - אני אנצח.

"הייתי משוכנע שאם בית המשפט יחליט את מה שהוא החליט, אז העונש יהיה בהתאם לפרופורציות", טוען הערב אפל. "בעבר האשימו נותני שוחד במקסימום חצי שנה עד שנה ופה בית המשפט החליט להחמיר בצורה יוצאת דופן, אבל בערעור יישמע קולי".

שוחד? "זה לא ייתכן"

דודי אפל, היום בבית המשפט (חדשות 2)
באשר לכספים שהעביר לראש עיריית לוד לשעבר בני רגב אומר אפל - זה לא ייתכן. "מתוך מיליון ו-300 אלף שקלים, מיליון ו-200 עברו אחרי הבחירות", הוא אומר. "בני רגב קיבל חמישה אחוזים בגני אביב. הוא לא נבחר רק בגלל זה", מוסיף אפל. "כל אחד מבין שיש לי חברים שרק אם הייתי פונה אליהם, הם היו עוזרים לי", טוען אפל כ"הוכחה" לחפותו.

אפל מבקש להדגיש לאורך כל הריאיון כי הוא נרדף לאורך כל הדרך, כבר 25 שנה. "קיבלתי מספר רב של אישורים לאחר שבע שנים, אישורים שאומרים שהתיקים נסגרו מחוסר אשמה", אומר אפל. "זאת רדיפה של ממש. למה? בגלל שהפרקליטות לא יכולה הייתה לשאת את העבודה שיצאתי זכאי ומאותו הרגע התחילו להפעיל מערכת לחצים שלא פסקה אפילו לרגע אחד", מוסיף אפל.

"טענו נגדי שאני עשיתי את האי היווני ושיחדתי את אריק שרון, ראש הממשלה לשעבר, ושיחדתי את נחמה רונן ואת אולמרט ורק שיחדתי ושיחדתי ושיחדתי", אומר אפל. "בא היועץ המשפטי לממשלה ומתוך התיקים האלה סגר את רובם ומה שנשאר זה שלושת התיקים האלה שלגביהם הייתה המלצה מהמשטרה לסגור אותם, בנוגע למה שקשור בי", מוסיף אפל.

בית המשפט אשם - וגם התקשורת

לאפל יש גם ביקורת רבה כלפי המערכת המשפטית שלדבריו לא מסוגלת להקשיב דברי הביקורת. "ראינו מה קורה עם פרידמן או עם מי שהשמיע ביקורת", מבקש אפל להזכיר. "מיד כל המערכת יצאה במגננה".

"עשיתי את כל מה שעשיתי מתוך אמונה אמיתית בדברים", מבקש אפל להדגיש. "לא נתתי שוחד מעולם לאף אחד. ידי תמיד היו נקיות", הוא מוסיף. "לא נתתי שוחד לא איש ציבור או לאף אחד, מימי. אני חייב שיבינו את זה".

מדוע הוא הורשע כעת ונשלח לעונש כבד? לאפל יש הסבר די פשוט. "אני לא הזמנתי היום את כל התקשורת שבאה לבית המשפט ואני כבר בטוח ש-90 אחוז מהציבור לא זוכר מי זה דוד אפל", הוא אומר. "עובדה שיש כאלה שיש להם אינטרס להעלות את הווליום בצורה כזאת כדי שאנשים עוד ימשיכו ויחשבו שהם עשו הישג גדול. שיחשבו. אף אחד לא השיג כלום כי אני עוד אערער וצדקתי תצא לאור".