5 שנות מאסר לצעיר שהרג את שני חבריו הטובים בתאונת דרכים באיילון

כשנה לאחר התאונה הקטלנית בנתיבי איילון, גזר בית המשפט 5 שנות מאסר על צביקה בירנבאום, הצעיר שהורשע בהריגת שני חבריו. בירנבאום נהג תחת השפעת אלכוהול, מעל למהירות המותרת בחוק וביצע עקיפה מסוכנת

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר חמש שנות מאסר בפועל על צביקה בירנבאום, הצעיר שהורשע בהריגת שני חבריו בתאונת דרכים בנתיבי איילון לפני כשנה. עוד החליט בית המשפט לשלול ל-13 שנה את רישיונו של בירנבאום, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בשל קשיים בראיות, ולגזור עליו 12 חודשי מאסר נוספים על תנאי.

"שני בחורים צעירים איבדו את חייהם", כתב השופט גלעד נויטל בהחלטתו. "הנאשם בחור צעיר אף הוא. אין כל חולק שאלמלא השיקולים לקולא והקשיים הראייתיים בתיק עונשו של הנאשם היה חמור יותר. בנסיבות העניין, עונש של 5 שנות מאסר בפועל שעברו של הנאשם נקי והוא צעיר, פסילה ל-13 שנה, ומאסר על תנאי, הוא עונש סביר בנסיבות הקיימות".

התאונה הקטלנית התרחשה ב-10 במאי 2009, סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר. ארבעת החברים מתל אביב חזרו יחד מבילוי במכוניתם, רכב מסוג סובארו סטיישן, כאשר בירנבאום נהג ברכב בעודו תחת השפעת אלכוהול.

כתוצאה מהתאונה התלקח הרכב ונשרף כליל, בטרם הספיקו לחלץ את מיקי גלין ז"ל, שישב באותה עת במושב האחורי. בר ליכטר ז"ל אשר חולץ מהרכב הבוער נפצע באורח אנוש, ומצא את מותו בבית חולים איכילוב בתל אביב.

מיד לאחר התאונה נלקחה בירנבאום בדיקת דם שגילתה כי הוא נהג בגילופין. "הוא היה נתון להשפעה של משקאות אלכוהוליים - בריכוז של 126 מיליגרם לכל 100 מיליגרם של דם", נכתב בכתב האישום.

בירנבאום, כך צוין בכתב האישום, נהג בחוסר זהירות ופזיזות, מעל למהירות המותרת בחוק וביצע עקיפה מסוכנת. "הצעיר סטה מבלי שווידא קודם לכן שיש באפשרותו להשלים את העקיפה בבטחה", נכתב.

בירנבאום עצמו נפצע קשה בתאונה בנתיבי איילון, ופונה לבית החולים איכילוב שם עבר סדרת ניתוחים ולאחר מכן הועבר לטיפול שיקומי בבית החולים תל השומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק