התעלל והרג כלב - ולא יישלח לכלא

גד דנה בן ה-22 חטף והיכה עד מוות וריסס צבע בפניו של בלייד, כלב הבוקסר של השכנים. השופט התבטא בחריפות, אך הטיל עליו עונש מגוחך של 6 חודשי עבודות שירות וקנס בלבד. מי יציב גבול לסדיטס הבא?

עבודות שירות למתעלל. אילוסטרציה (רויטרס)

אין גבול לאכזריות: גד דנה, בן 22 מקרית מוצקין, הורשע היום בבית משפט השלום בקרית מלאכי בהתעללות ובהריגת בעל חיים. עם זאת, לא מצא לנכון בית המשפט להטיל על דנה עונש מאסר והסתפק בעבודות שירות בלבד.

דנה גנב את כלב הבוקסר של שכנו, העונה לשם בלייד, התעלל בו כמעט עד מוות ואז שחרר אותו. לאחר ששוחרר חזר הכלב אל בעליו, אך מצבו היה אנוש והוא הובהל לקבלת טיפול רפואי אצל הווטרינר. למרבה הצער, לא היה יכול הווטרינר להצילו ובלייד נפח את נשמתו.

בלייד נעלם מספר פעמים בעבר מחצר הבית למרות שהיה קשור בשרשרת גם בתוך החצר. באחת הפעמים פרץ דנה לחצר של שכנו, שיחרר את הכלב והוביל אותו לבית ספר סמוך. בחצר בית הספר הרביץ דנה לכלב הקשור מכות רצח בעזרת מקל וריסס ספריי על פניו.

השופט: המקרה החמור ביותר בארץ

מקרה ההתעללות החמור ביותר שידעה המדינה. אילוסטרציה (רויטרס)
שופט בימ"ש השלום מרדכי ארגמן התבטא בחריפות בפסק הדין וכינה את הפרשה "מקרה ההתעללות החמור ביותר שהתרחש בארץ". למרות זאת, הוא לא מצא לנכון לשלוח את החשוד ולו ליום מאסר אחד בפועל.

לפי הסדר הטיעון שאושר על ידי השופט, הוטלו על דנה שישה חודשי עבודות שירות, קנס של 3,000 שקלים, שיועבר לטובת קרן להגנת בעלי חיים, ופיצוי בסך 5,000 שקלים לבעלים של הכלב. ככל הנראה מדובר בעוד מקרה של אחד בפה ואחד בלב - שופט שמתבטא בחריפות בגנות עבירה ששוברת את כל גבולות האכזריות, אולם פוסק עונש מגוחך שאין ספק כי לא ירתיע את הסדיסט הבא.