שרה נתניהו והעוזרת משלימות?

פרסום ראשון: ליליאן פרץ תבעה ממשפחת נתניהו 400 אלף שקלים בטענה ששרה נתניהו השפילה אותה והתעללה בה. כעת עוזרת הבית לשעבר ואשת ראש הממשלה הסכימו לפנות להליך גישור בניסיון להגיע לפשרה

לאחר מאבק משפטי ותקשורתי, הסכימו שרה נתניהו והעוזרת ליליאן פרץ לגשת להליך גישור, כך נודע לחדשות 2. בעידוד בית המשפט לענייני עבודה ינסו השתיים להגיע להסכם פשרה, לאחר שעוזרת הבית לשעבר תבעה ממשפחת נתניהו 400 אלף שקלים בטענה שאשת ראש הממשלה התעללה בה והשפילה אותה.

"היא הכריחה אותי לעבוד בשבתות למרות היותי שומרת שבת והכריחה אותי לקרוא לה 'גברת שרה נתניהו'", סיפרה. לדברי פרץ, נתניהו הייתה חוזרת ואומרת בפניה כי זאת זכות גדולה לעבוד אצל משפחת נתניהו, והייתה מסתובבת בבית ואומרת "איזה בית יפה יש לי, אני האמא של מדינת ישראל".

צפו בריאיון הבלעדי של יונית לוי עם ברק אובמה

שרה הגיעה לפשרה עם עוזרת נוספת

בחודש יולי שעבר תבעה עוזרת בית נוספת של משפחת נתניהו סכום של 41 אלף שקלים בטענה כי שכרה הולן מספר פעמים וכי לא קיבלה שכר עבור שעות נוספות. עוד נטען בכתב התביעה כי לאחר שפוטרה היא לא זכתה לפיצויי פיטורין, דמי חופשה ומחלה ודמי הבראה.

העובדת עבדה בבית משפחת נתניהו באופן פרטי משנת 2007 ועד אפריל 2009, אז נכנסו בני הזוג נתניהו למעון ראש הממשלה והיא החלה לעבוד גם שם. בכתב ההגנה שהוגש מטעם אשת ראש הממשלה, נטען כי מדובר בתביעת סרק וכי העובדת התפטרה מרצונה החופשי, נעדרה שעות רבות מהעבודה וקיבלה את כל המגיע לה.

לאחר שעיינה בטענות הצדדים, החליטה נשיאת בית הדין האזורי לעבודה להציע פשרה לשני הצדדים. לפי ההסכם שרה נתניהו שילמה לעוזרת 23 אלף שקלים. הפיצוי שולם בחלקו על ידי אשת ראש הממשלה ואת השאר שילמה חברת "מיקוד", דרכה הועסקה העובדת.