נהג המונית מואשם בהריגת אריק הקטן

ארבעה חודשים לאחר שנדרס למוות באופקים, הגישה הפרקליטות כתב אישום כנגד מיכאל לוי בגין הריגתו של אריק עופר ז"ל. כתב האישום מייחס ללוי עבירות של הריגה, גרימת חבלה ועקיפה מסוכנת. אם לוי יורשע, תבקש הפרקליטות להטיל עליו עונש מאסר בפועל

הסתיימה חקירת תאונת הדרכים שבעקבותיה נהרג אריק עופר ז"ל, ילד בן 12 שנדרס בזמן שרכב על אופניו באופקים. לאחר גיבוש הראיות החליטה המשטרה להגיש כתב אישום חמור כנגד מיכאל לוי, נהג המונית שדרס את אריק. לוי נאשם בהריגה, גרימת חבלה חמורה ועקיפה מסוכנת.

בכתב האישום מתואר רגע הפגיעה בעופר. "הנאשם חלף על פני רכב שנעצר לפני מעבר החצייה, מצדו הימני, והמשיך בנסיעה לתוך מעבר החצייה. מיד לאחר כניסת הנאשם אל תוך מעבר החצייה, הוא פגע עם חזית המונית באופניהם של המנוח ושל הנפגע אשר בשלב זה סיימו לחצות את הצד השמאלי של המעבר ממול לרכב המיצובישי והגיעו לחלקו המרכזי, ממול למונית".

מכיוון שלוי עקף, על פי כתב האישום, מצד ימין, לא הייתה לא אפשרות לראות את אריק ואת חברו שחצו את מעבר החצייה, ובעקבות כך פגע בהם וגרם לתוצאות הטרגיות. הפרקליטות תדרוש להטיל עונש מאסר בפועל על לוי, באם יורשע.

בחודש מרץ האחרון רכב עופר עם חברו על אופניים בזמן שלוי דרס אותם. צוות של מד"א פינה את השניים לבית החולים סורוקה עם פגיעות ראש וחבלות בגוף כשהם במצב קשה. עדי ראייה דיווחו שהשניים לא חבשו קסדות.

מתנדב איחוד הצלה חנניה ליינר, שהגיע בין הראשונים לזירת התאונה, סיפר אז לחדשות 2 באינטרנט על האירוע הקשה. "כשהגענו למקום מצאנו שני ילדים ושני זוגות אופניים שרועים על הכביש", לדברי המתנדב. "אחד הילדים היה מחוסר הכרה והשני צווח מכאב כאשר התחלנו בטיפול".