תושבת ת"א זייפה חתונה וכתובה - כדי לקבל ירושה

היה או לא היה? לפי בית המשפט, טקס הנישואים שנערך בקניון פתח תקווה בין נורית בינו מתל אביב ל"בחיר ליבה", לא היה אלא המצאה של האישה שחשקה בירושתו של בעלה המנוח. כעת, לאחר שבית המשפט השתכנע שהכתובה זויפה, הורשעה בינו והיא צפויה לעונש כבד - וכמובן, תצטרך לוותר על הירושה

הרי את מקודשת לי - סתם בצחוק. אילוסטרציה (רויטרס)

כל גבר ואישה חולמים על הרגע הזה - היום בו יעמדו מתחת לחופה ויינשאו לבחיר או בחירת ליבם בטקס נישואים כדת משה וישראל או בטקס פרטי. עבור אישה בת 57 מתל אביב הטקס הזה נשאר בגדר חלום, או ליתר דיוק המצאה, כשהחליטה לזייף את כתב הכתובה המעיד לכאורה על הטקס, וזאת על מנת לזכות ברכושו של "בעלה" המנוח. היום הרשיע אותה בית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירת זיוף מסמכים.

נורית בינו עבדה בין השנים 1996-2001 כסייעת סיעודית של הוריו של משה בן מאיר ז"ל, הגבר בן ה-58 עמו טענה כי התחתנה. בבית המשפט טענה בינו כי בינה לבין בן מאיר התקיים קשר זוגי, עד שיום אחד החליט "בעלה" להפתיע אותה - וערך לה טקס חופה וקידושין בנוכחות עדים בקניון בפתח תקווה.

בינו אף הציגה את הכתובה עליה חתם לכאורה בן מאיר כהוכחה לקיום הטקס בשנת 2001. לדבריה של בינו, נערך הטקס באופן מפתיע ובנוכחות אנשים שלא הכירה ולא פגשה מעולם. עם זאת, טענה, החליפו השניים טבעות וברכות וחתמו על הכתובה, כנדרש.

בשנת 2005, כארבע שנים לאחר עריכת הטקס, נפטר במפתיע בן מאיר ובינו דרשה, כיורשת החוקית, לקבל את רכושו. רק אז הציגה בינו את הכתובה וטענה כי בהיעדר צוואה עליה לקבל את מלוא הרכוש.

בני המשפחה ההמומים טענו כי מעולם לא ידעו כי השניים התחתנו והאשימו את בינו בזיוף הכתובה והטקס. אחיו של בן מאיר, יעקב, בן המשפחה הקרוב אליו היחיד שנותר בחיים, אמר בבית המשפט כי אף אחד מבני המשפחה והחברים לא ידע על הטקס, שאף לא נותרה ממנו עדות מצולמת, כנהוג בטקסי נישואים.

בחקירתה במשטרה נחשפו סתירות בעדותה של בינו ועלה חשד כבד כי הכתובה אכן זויפה וכי טקס הנישואים מעולם לא נערך. חיזוק לכך התקבל בעדותו של גרפולוג שניתח את חתימתו של בן מאיר, לכאורה, על הכתובה והעלה כי מדובר בחתימה שזויפה.

לאור ממצאים אלו, הרשיע השופט את בינו וביטל את מעמדה כיורשת החוקית של בן מאיר. כעת היא צפויה לעמוד בפני עונש כבד. שלב הטיעונים לעונש נקבע ל-15 ביולי.