3 שנות מאסר לזורק הנעל על ביניש

עונש חמור וחסר תקדים נגזר היום בבית משפט השלום בי-ם על פיני כהן, שהורשע בהשלכת נעל לעבר נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש לפני כחצי שנה. כהן הורשע בגרימת חבלה חמורה, בהיזק בזדון וזילות בית המשפט, ויבלה את 3 השנים הקרובות בבית הכלא

עונש מאסר כבד לתוקף נשיאת בית המשפט העליון - "למען יראו וייראו": שופט בית משפט השלום בירושלים גזר היום שלוש שנות מאסר בפועל על פיני כהן, שהשליך נעל על נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש בינואר האחרון.

בנוסף, נגזר על כהן מאסר על תנאי למשך שנה, במקרה שהנאשם יעבור עבירה נוספת של אלימות פיזית או מילולית במשך שנתיים מיום שחרורו מבית הסוהר. בית המשפט הרשיע את כהן בגרימת חבלה חמורה, בהיזק בזדון וזילות בית המשפט.

זרק נעל וצעק: "דורית ביניש מושחתת"

עולם המשפט הוכה בתדהמה בינואר האחרון, כשבמהלך דיון בבית המשפט העליון בירושלים הותקפה בייניש, על ידי כהן שזרק לעברה נעל. בייניש נפגעה בפניה, אולם התעקשה לשוב לאולם הדיונים ואמרה: "הכול בסדר, חוזרים לעבוד".

כתוצאה מפגיעת הנעל נשברו משקפיה של השופטת שנחבלה בפניה וסבלה משריטות קלות. כהן אף צעק על השופטת וקילל אותה. אנשי האבטחה השתלטו עליו ועצרו אותו, ובו בזמן צעק: "מושחתת, מושחתת, דורית ביניש מושחתת". נשיאת העליון עצמה חזרה לאולם הדיונים בתוך זמן קצר ושבה לעבוד.

"טרנד" זריקת הנעליים התחיל עם הנשיא בוש

נשיאת בית המשפט העליון ביניש הצטרפה ל"טרנד" זריקת הנעליים שהתחיל לפני קצת יותר משנתיים, כשנשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש זכה לזריקת נעל לעברו במהלך מסיבת עיתונאים בבגדד. במהלך תדרוך העיתונאים התפרץ עיתונאי עירקי לעבר בוש וכנה אותו "כלב". מייד לאחר מכן, זרק לעברו את נעליו.

במקרה הזה פספס התוקף את המטרה, כשנעל אחת נזרקה במרחק של כארבעה וחצי מטרים מהנשיא, והשנייה חלפה מעל ראש של בוש, החמיצה במעט את ראש הממשלה של עירק והתנגשה בקיר שמאחוריו.

זריקת הנעל על ביניש - הסיקור המלא:

זרק נעל על השופטת ביניש - ופגע

עורך דינו של החשוד בתקיפת ביניש: "הוא כעסן, רגזן ומתעצבן בקלות"

זורק הנעל: "לא התכוונתי לפגוע בשופטת"

כך נעצר התוקף שזרק נעל על ביניש

בייניש חזרה לעבוד: "הכול בסדר"

אישום: תקיפה הגורמת חבלה של ממש

זורק הנעל על ביניש שובר שתיקה

זורק הנעל על ביניש: לא פשעתי