הבת נאנסה והאם הגנה על האבא שתקף

אם לנערה בת 16, שנאנסה על ידי אביה בגיל 11, לא תמכה בה ברגעים הקשים, אלא לחצה עליה לשנות את עדותה. כעת, מספר שנים לאחר ששינתה את עדותה, היא פנתה לעובדים הסוציאלים ואמרה: "הסוד הזה מכביד עלי. שיניתי את עדותי". כעת עומדת האם לדין באשמת שיבוש הליכי חקירה

לא הייתה יכולה לשמור יותר בבטן. אילוסטרציה (חדשות 2)

"סוף סוף אני מספרת. אני יודעת שאסבך את אמא ואת אבא ואותי, אבל אין לי כוח לסבול יותר" - כך כתבה נערה בת 16, במכתב שמפרסם הבוקר העיתון ידיעות אחרונות, שאביה הטריד אותה מינית לאורך שנים ואפילו אמה לא תמכה בה ועשתה הכל כדי לשחרר את האבא התוקף ממאסר.

א' הוטרדה מינית על ידי אביה מאז הייתה בת 11. בגיל 13, לאחר שנתיים של הטרדות מיניות, היא החליטה סוף סוף להתלונן והגיעה לתחנת המשטרה בליווי אמה. שם היא סיפרה לחוקרים לפרטי פרטים על המעשים שביצע בה אביה.

בעקבות תלונתה של הנערה, זומן האב לחקירה והודה במעשים המיוחסים לו, תוך כדי שהוא חותם על עסקת טיעון לפיה הורשע במעשים מגונים ובמעשה סדום. עם זאת, באותה תקופה החלו קשיים כלכליים במשפחה, וככל הנראה רצתה האם שהאב ישוחרר ויחזור לעבודה, ולכן הפעילה לחץ כבד על בתה לחזור בה מעדותה.

האם אף הוסיפה וסיפרה לעורכי דינו של האב כי שמעה את בתה מספרת לחברתה שהעלילה על אביה לשווא. על פי כתב האישום שהוגש מאוחר יותר נגד עורכי הדין והאם, הנחו הפרקליטים את האם לשוחח עם הבת ולהקליט אותה. בשלב מסוים הם אף החלו להפעיל עליה לחץ לשנות את עדותה.

"היא פיתתה אותי"

בשלב מסוים, נכנעה הבת וחזרה בה מעדותה, דבר שהביא לשחרורו של האב. עם זאת, היא לא הייתה יכולה להחזיק את הסוד בבטן שנים וכתבה לעובדים הסוציאלים: "הסוד הזה מכביד עלי. שיניתי את העדות שלי". בעקבות מכתבה נפתח מחדש משפטו של האב וגם נגד האם הוגש כתב אישום בחשד לשיבוש הליכי חקירה.

"אני רוצה לצעוק 'תעזרו לי', אך אין קול", הוסיפה וכתבה הבת במכתב שהוצג בבית המשפט. "הוא היה תופס אותי בלילה כשכולם ישנים", כתבה הבת בהתייחס למעשים של אביה. "פלטתי לאמי שקרה לי משהו עם אבא. היא דיברה איתו ולא עשתה מעבר לזה", הוסיפה.

"ואז אמי באה אלי וביקשה ממני שאני אשנה את העדות בשביל להוציא את אבא מהכלא", ממשיכה הבת לפרט את השתלשלות האירועים. "היא פיתתה אותי. היא אמרה לי שהיא תסכים שיהיה לי חבר. כמובן שזה משך אותי, אבל היה לי קשה. בסוף הסכמתי ובנינו תוכנית", הוסיפה.

בהכרעת הדין הפנו השופטים שרה דותן, יהודית שיצר ושאול שוחט ביקורת קשה על העדות שמסרה הילדה במהלך הפגישה עם החוקרים הפרטיים. כעת הם יצטרכו להחליט האם להרשיע את האם וכיצד לנהוג באב, שכעת שוב מיוחסים לו המעשים הקשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק