הושגה פשרה: אבות עמנואל שוחררו ממאסר

3 ימים לפני תום שנת הלימודים, הושג הסכם פשרה בין נציגי חסידות סלונים לבין נציגי הבנות הספרדיות שיאפשר קיום לימודים משותפים. בהסכם שנערך ביוזמת השר ישי, הצדדים סיכמו להעביר שיעורים משותפים בנושא אהבת ישראל, ולגבש פיתרון לגבי השנה הבאה. בג"ץ אישר את הפשרה והורה לשחרר את האבות ממאסר

סיום זמני לפרשת עמנואל: הסכם פשרה נחתם לפנות בוקר בין נציגי סלונים לבין הרב עובדיה יוסף ביוזמת השר ישי, במטרה לסיים את הפרשה. על פי ההסכם שנחתם לאחר שעות של משא ומתן בביתו של שר המשפטים יעקב נאמן, הבנות ילמדו יחד עד סיום השנה.

הסכם הפשרה שהתקבל בין הצדדים בתום משא ומתן ממושך, קיבל הבוקר גם את אישורו של בג"ץ - שהורה במקביל על שחרורם של אבות התלמידות שנאסרו בגין ביזיון בית המשפט. בית המשפט הדגיש כי יום העיון צריך להיות ללא הסממנים המעידים על הפרדה בין הבנות. נכון לשעה זו התלמידות עדיין לא הגיעו לבית הספר.

"השר ישי ישב עם שני הצדדים עד השעה 3:00 לפנות בוקר עד שהצליחו לגשר על הפערים", סיפר לחדשות 2 רועי לחמנוביץ', דוברו של השר ישי. "לבסוף, הושג הסכם לפיו התלמידות מכל הזרמים: החסידיים, הליטאים וגם תלמידות ש"ס, יקיימו יסדנת עיון יחד בימים שנותרו עד לסוף השנה, בה יקבלו שיעורים על אהבת ישראל".

נתניהו מברך על ההחלטה לכבד את הכרעת בג"ץ

לחמנוביץ' הוסיף כי שנת הלימודים מסתיימת בעוד שלושה ימים, ולאחריה ההורים יגבשו הסדר לגבי שנת הלימודים הבאה. "הרב עובדיה יוסף נתן את הסכמתו להסכם הפשרה, והוא קיבל את אישור בג"ץ", ציין לחמנוביץ'.

אך מלבד הפתרון לתלמידות, מדובר בהישג גדול עבור אבות התלמידות, שיושבים כבר למעלה משבוע במאסר. במסגרת ההסכם, הם צפויים להשתחרר לפני שריצו את מלוא העונש שהוטל עליהם בשל ביזיון בית המשפט. "הבנות ילמדו ילד, ולכן זה לא נוגד את צו בית המשפט, כך שאין ביזיון".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ברך על החלטת בית המשפט בנושא עמנואל. נתניהו ציין בפתח ישיבת הממשלה כי ההכנות בנושא קולעות לדבריו, לפיהן יש לכבד קודם כל את החלטת הבג"צ ואז למצוא פתרון שיהיה מקובל על כל הצדדים.

לפני כשבוע: נכשל ניסיון הגישור הראשון

בית הדין הרבני ששימש כבורר בין הצדדים הודיע ביום שני האחרון כי הוא מבטל את הדיון בתיק, מאחר והם לא מילאו אחר החלטתו למשוך את הבקשה לביזיון בית המשפט שהביאה למאסרם של ההורים המעורבים בפרשה.

"יואב ללום לא קיים את צו בית הדין למשוך את עתירותיו מבית המשפט ונעשה שימוש פסול בהחלטת בית הדין בתקשורת", נכתב בהודעה שפרסמו הדיינים. "על כן, רואה בית הדין את הדבר כהפרה של החלטת בית הדין והדיון שנקבע היום בטל".

סערת ההפרדה בעמנואל - סיקור מיוחד:

"לא נתפשר גם מול כיתת יורים"

בג"ץ התקפל: האמהות לא ייאסרו 

עמנואל: פיצוץ בבוררות של בית הדין הרבני

צפו: הדיון בבג"ץ הסתיים בצעקות של החרדים

ההורים בעמנואל: "כמו שהלכו למשרפות - נלך לכלא"

האמהות מתחמקות ממעצר: "לא מסוגלות"