מסתמן: ניסיון גישור נוסף בעמנואל

שלושה ימים לאחר שפוצץ ניסיון הגישור בין הצדדים, הוגשה היום לבית המשפט בקשה לשחרר את האבות ממאסר עוד לפני כניסת השבת, זאת כדי שועדת הגישור בה יקחו חלק עו"ד רס כספי ושני רבנים תוכל לפשר בין הצדדים ולהביא לשחרורם של ההורים. מהפרקליטות נמסר כי בית המשפט ידון בבקשה ביום ראשון

תשעה ימים לאחר שנאסרו האבות מעמנואל שסרבו לשלוח את בנותיהם לבית הספר "בית יעקב", מסתמן ניסיון גישור נוסף בין ההורים לבין מי שעתר נגדם, יואב ללום.

לפני זמן קצר ביקשו עורכי הדין של שני הצדדים לאשר הליך גישור שיבוצע בידי ועדה בה ישבו עו"ד רם כספי, והרבנים יעקב אברהם הכהן והרב דוד יוסף. הצדדים ביקשו מבית המשפט להורות על שחרורם המיידי של ההורים עוד לפני כניסת השבת, ובמקביל להשהות את מועד ביצוע צווי המאסר של האמהות עד שהוועדה תסיים לדון בניסיון הגישור.

מהפרקליטות נמסר בתגובה כי הבקשה לשחרור האבות תידון ביום ראשון הקרוב, אך עם זאת מבקשים להבהיר כי האבות נמצאים במאסר עקב החלטת בית המשפט. עוד ציינו כי הדרך היחידה להשתחרר ממעצר היא מסירה של אישור בכתב לבית המשפט כי ישנה כוונה לאחד את המגמה החסידית והמגמה הכללית, ובנוסף התחייבות לשלוח את בנותיהם לבית הספר.

רוצים לקבל עדכון על הדיון ביום ראשון? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום שני נכשל ניסיון הגישור הראשון

בית הדין הרבני ששימש כבורר בין הצדדים הודיע ביום שני האחרון כי הוא מבטל את הדיון בתיק, מאחר והם לא מילאו אחר החלטתו למשוך את הבקשה לביזיון בית המשפט שהביאה למאסרם של ההורים המעורבים בפרשה.

"יואב ללום לא קיים את צו בית הדין למשוך את עתירותיו מבית המשפט ונעשה שימוש פסול בהחלטת בית הדין בתקשורת", נכתב בהודעה שפרסמו הדיינים. "על כן, רואה בית הדין את הדבר כהפרה של החלטת בית הדין והדיון שנקבע היום בטל".

סערת הפרדה בעמנואל - סיקור מיוחד:

האדמו"ר מסלונים: לא נתפשר גם מול כיתת יורים

אב ובנו שוחררו מהכלא לחתונה עם אשכנזים

צפו: הדיון בבג"ץ הסתיים בצעקות של החרדים

ההורים בעמנואל: "כמו שהלכו למשרפות - נלך לכלא"

האמהות מתחמקות ממעצר: "לא מסוגלות"