עסקת טיעון שערורייתית לדורסיו של נער - שברחו

הנער אמיר בלחסן נדרס בשנה שעברה בעת שרכב על הקורקינט שלו ונותר מדמם בזירת התאונה. הוא הפך לצמח והדורסים נמלטו לבתיהם, החליפו בגדים ואף נצפו במסעדה באותו היום. מחר תוגש לביהמ"ש עסקת טיעון במסגרתה ייגזרו עליהם 3 שנות מאסר בלבד. העונש המרבי ע"פ החוק - 9 שנים. כך נלחמים בתאונות הפגע וברח?

תאונות ה"פגע וברח" הן מזמן כבר מכת מדינה, מה שהיה אמור לגרום לפרקליטות ולמערכת בתי המשפט להחמיר עם הנהגים הפושעים. הערב אנו מפרסמים לראשונה על עסקת טיעון אותה ניתן להגדיר כשערורייתית, לדורסיו של הנער אמיר בלחסן לפני כשנה, שגם הפקירו אותו בזירת התאונה.

לפני שנה בדיוק, ביום האחרון של החופש הגדול, נסע בלחסן על הקורקינט שלו ביהוד, כשפנינה ועומרי מאירי דרסו אותו וגרמו לו להפוך לצמח עד עצם היום הזה. במקום לעזור לילד שהתבוסס בדמו, הם שבו הביתה, ניקו את כתמי הדם ובאותו היום אף צולמו במסעדה.

הוגש נגדם כתב אישום, הם הואשמו גם בהפקרה, בשיבוש הליכי משפט וגם הנהג הואשם בנהיגה ללא רישיון בתוקף.

האם: "מדוע מקלים עמם?"

ולמרות זאת, מחר צפויה להיות מוצגת עסקת טיעון בבית המשפט, והפרקליטות תבקש לגזור עליהם לכל היותר שלוש שנות מאסר. יש לציין כי העונש המרבי על תאונות "פגע וברח" הוא תשע שנות מאסר.

אמו של בלחסן הגיבה הערב לידיעה: "אנחנו מתנגדים להסדר, לא מסכימים להקלה עם הפוגעים ולא מסכימים להתחשבות בו. העונש המרבי על העבירה הוא תשע שנות מאסר. מצאו אותם באותו היום במסעדה. ההתנהגות שלהם שערורייתית. מדוע מקלים עמם?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק