האדמו"ר מסלונים לחסידיו: "לא נתפשר גם מול כיתת יורים"

סערת עמנואל מסרבת לגווע: הרב שמואל ברזובסקי, האדמו"ר מסלונים המוביל את מאבק החסידים בעמנואל, תוקף היום במילים קשות את שופטי בג"ץ והחלטתם על מאסר האברכים. "אין זה אלא מאבק בין כח הקדושה לכח הטומאה", כותב הרב לחסידיו במכתב שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט, "גם אם יעמידו אותנו מול כיתת יורים - לא נוותר"

פרשת עמנואל עדיין נראית רחוקה מפיתרון, אך מכתב שפרסם היום הרב שמואל ברזובסקי, האדמו"ר מסלונים המוביל את מאבק החסידים בעמנואל, מעמיד בסימן שאלה את האפשרות להגיע לסיום המשבר.

נוסח המכתב, שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט, קורא לחסידי סלונים לא לוותר במאבק ולהמשיך להילחם על העקרונות שעליה מתבססת החסידות. לפניכם נוסח המכתב המלא שהופץ בקרב חסידיו של ברזובסקי:

"לקהל עדתנו אהובים ויקרים, ה' עליהם יחיו, חזקו ויאמץ לבבכם כל המייחלים לה'.
בימים קשים אלו העוברים על עדתנו הי"ו – עצתו אמונה, וזה ה' קיוינו לו ונשמחה בישועתו.
וזאת למודעי, כי אילו הייתי חושב ששופטי בית המשפט מאמינים במה שהם אומרים, שבית הספר בעמנואל יסודו באפליה גזענית, נראה לי שהייתי נוהג אחרת.
אך מאחר שאין לי כל שמץ של ספק שהם יודעים את האמת, שכל דבריהם בשקר יסודם. אם כן אין זה אלא מאבק בין אמונה לכפירה, בין כח הקדושה לכח הטומאה של הסטרא אחרא - מאבק שתמיד ידענו שיפרוץ באחרית הימים.
ובמאבק על קידוש ה' – גם אם יעמידו אותנו מול כיתת יורים – לא נוותר ולא נתפשר כמלוא נימא!
ה' הוא מלכנו ולו הננו עבדים עד נשימתנו האחרונה
ולכל אמוני ישראל אני קורא:
אנא הצטרפו אלינו במאבק הנשגב הזה, המאבק שדורות חיכו וייחלו אליו
"מתי יבוא לידי ואקיימנה"

בתום דיון שנערך אתמול בפרשת ההפרדה בעמנואל, קבע בג"ץ כי 22 האמהות שהפרו את צו בית המשפט ולא התייצבו למאסר - פטורות ממאסר. 13 אמהות שלא יכלו להיכנס למעצר מסיבות שונות פטורות ממנו לגמרי, והשאר - 9 נשים - מעצרן יעוכב עד שחרור בעליהן מהכלא או עד לדיון נוסף בנושא שיתקיים בקרוב בבג"ץ.

בנוסף הודיע בית המשפט, כי מאסרם של שני אבות שלא התייצבו - נדחה בשבועיים, אחד מהם בשל טיפול בבנו החולה. ביום ראשון יתכנס בית המשפט הגבוה לצדק שוב וידון בהמשך נקיטתם של צעדי אכיפה כנגד ההורים המפרים. בשל התנהגות הקהל בדיון הקודם, הדיון יהיה סגור ויוכלו להיכנס אליו ההורים מפירי הצו בלבד.

רוצים לקבל עדכון על פרשת ההפרדה בין התלמידות בעמנואל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סערת הפרדה בעמנואל - סיקור מיוחד:

עמנואל: פיצוץ בבוררות של בית הדין הרבני

צפו: הדיון בבג"ץ הסתיים בצעקות של החרדים

ההורים בעמנואל: "כמו שהלכו למשרפות - נלך לכלא"

האמהות מתחמקות ממעצר: "לא מסוגלות"