פרשת עמנואל: אב ובן ספרדים שוחררו מהכלא לחתונה עם אשכנזים

בשיא הסערה סביב ההפרדה העדתית, שוחררו שני עצורי עמנואל מהכלא לטובת חגיגת אירוסין של בת המשפחה הספרדיה - דווקא עם חתן אשכנזי, נצר לחסידות קרעטשניף. "בכלל לא משנה מה היא העדה", מסבירה האם המאושרת שמארסת את בנה

בעוד מרבית האבות מעמנואל שהפרו את החלטת בג"ץ שוהים מאחורי החומות של כלא מעשיהו, שניים מהאסירים הספרדים, אב ובנו ממשפחת נעימי, יצאו מהתא לכמה שעות כדי לחגוג את אירוסיה של בת המשפחה הספרדיה - דווקא עם חתן אשכנזי, נצר לחסידות קרעטשניף.

שירות בתי הסוהר אישר לשני האברכים לעזוב את התא לחמש שעות ולנסוע לבני ברק, שם באולמי "סאטמר" ייערך האירוע בהשתתפות האדמו"ר מקרעשטניף שאף יישא דברים לרגל החגיגה.

רבקה גליגזון, האם המאושרת שמארסת את בנה אברהם מנשה למזל יהודית נעימי, מתקשה להסתיר את התרגשותה. "אנחנו במשפחה אשכנזית, ואני גאה שבני מתחתן עם המשפחה הזו", היא מדגישה. "הם אנשים מיוחדים במינם ומלאי שמחה. הבן שלי חיפש בחורה מתאימה לאישיות שלו ולפנימיות שלו. אשכנזי או ספרדי - זה ממש לא משנה".

בכל הנוגע לפרשת עמנואל, סבורה רבקה כי הדברים יצאו מפרופורציות. "ממה שידוע לי לא הייתה אפליה", היא מעידה. "לכולם יש התמודדויות עם החיים ובכלל לא משנה מה היא העדה".

לדברי האם, ההבדל בין ספרדים לאשכנזים מתבטא בצניעות. "ממה שידוע לי מבתי הספר שלנו, אנחנו מחפשים צניעות, אנשים שמוכנים לעמוד בכללי הצניעות וההתנהגות", מסכמת רבקה.

גם בן דודו של החתן סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "אמנם יש בידול בין אשכנזים לספרדים אבל זה לא מונע מאפליה עדתית, רוב הציבור הדתי הוא ציבור שונה, אופי שונה, מנהגים שונים. אך האירוסין האלה זאת הוכחה ברגע שמהשפחה נוהגת על פי הדרישות של התורה אז אף אחד לא יפלה אותם, זה לא קשור למוצא אלא לתרבות ולדרך החיים".

רוצים לקבל עדכון על פרשת ההפרדה בין התלמידות בעמנואל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סערת הפרדה בעמנואל - סיקור מיוחד:

עמנואל: פיצוץ בבוררות של בית הדין הרבני

צפו: הדיון בבג"ץ הסתיים בצעקות של החרדים

ההורים בעמנואל: "כמו שהלכו למשרפות - נלך לכלא"

האמהות מתחמקות ממעצר: "לא מסוגלות"