האישום: התעללו והכו נכה צה"ל

כתב אישום הוגש הבוקר לבימ"ש השלום בת"א נגד גבר ואישה בני 41 ו-50 בגין התעללות בנכה צה"ל שנזקק לטיפול צמוד ממשרד הביטחון. השניים נאשמים שהתעללו בנכה פיזית ונפשית ואף נהגו לנעול אותו ברכב במשך שעות ללא השגחה. תיעוד השניים הוביל בסופו של דבר למעצר. התמונות לא קלות לצפייה

מקריאת כתב האישום שהוגש היום נגד שלום שקרון ובלה סאסי בבית משפט השלום בתל אביב, קשה להבין מה גרם לשניים לעבוד בתור מטפלים סיעודיים. השניים נאשמים בשבעה אישומים של התעללות תקיפה בנסיבות מחמירות, בהזנחת מושגח ואף בגניבה שביצעו לכאורה נגד נכה צה"ל.

שקרון בן ה-41 וסאסי בת ה-50, נשכרו מטעם חברת כוח אדם שעובדת עם משרד הביטחון, שמימן את עבודת השניים. על פי החשד, השניים ניצלו את חוסר האונים של הנכה, שנזקק לטיפול צמוד בביתו, לטובת צרכיהם.

כתב האישום מגולל מסכת עינויים נפשית ופיזית, שהשניים נקטו לכאורה נגד המבוגר חסר הישע שבו טיפלו. באחד המקרים שמתוארים בכתב האישום, נאשם שקרון שחבט בנכה במקל לאחר שפרכס והפריע לתנומת הצהריים שלו.  בתוך כך, נע הנכה בתנועת פרכוס בלתי רצוניות, אשר הפריעה את מנוחת הנאשם, וזה, בתגובה, הכה בראשו באמצעות צינור פלסטיק ומיד אחר כך חזר לנוח ברכב", נטען בכתב האישום.

החשד: נטשו את הנכה ברכב נעול במשך שעות

במקרה אחר מתואר כיצד יצאו השניים יחד עם הנכה למרכז המסחרי ביהוד, שם החליטו להשאיר אותו ברכב הנעול במשך שעות בזמן שערכו קניות או ביקרו בביתם. אחיו של הנכה, הבחין בסימני החבלות על גופו ופנה לתחנת משטרת מסובים - שם הגיש תלונה נגד השניים. בעקבות מעצרם הם נלקחו לחקירה ואך קשרו עצמם למעשים המיוחסים להם. בהמשך התקבל גם תיעוד מצולם של מעשי הנאשמים.

"במעשיו המתוארים לעיל, נמנע הנאשם מלספק למושגח צרכי חיים חיוניים במידה הדרושה לשמירת שלומו ובריאותו, חרף היותו מחויב על פי דין והסכם לדאוג לצרכי חייו", לשון כתב האישום. "כמו כן, תקף הנאשם, שלא כדין, חסר ישע שעליו הוא אחראי".

בתמונות נראההנכה יושב מחוץ לבית במשך שעות, כשהמטפלים מסתגרים בחדר השינה. רק סקרנות של עובר אורח מנעה אסון: הוא מזעיק את המטפלים, שמספקים לסרור מזון, אך משאירים אותו שוב לבדו ברכב.

הנכה נפצע קשה בתאונת דרכים במלחמת ההתשה. לפני חצי שנה, כנראה בעקבות הפציעה, הוא לקה גם באלצהיימר. מאז הוא אינו מסוגל ליצור קשר עם הסביבה, ומשפחתו ביקשה ממשרד הביטחון למנות לו מטפלים סיעודיים. הפרקליטות לא הסתפקה בכתב האישום נגד השניים וביקשה גם למנוע מהשניים לעסוק בתחום הסיעוד עד לקבלת החלטה בעניינם. 

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק