בג"ץ חוזר בו: האמהות לא ייאסרו

הלחץ של העדה החרדית עבד והשופטים החליטו שלא לשלוח למאסר את האמהות לתלמידות בבית הספר "בית יעקב" בגין ביזיון בית המשפט. 13 אמהות קיבלו שחרור מלא, וביום ראשון יתכנס בית המשפט שוב וידון בהמשך נקיטתם של צעדי אכיפה כנגד ההורים המפרים ונגד 9 האמהות הנותרות

יש החלטה: בתום דיון שנערך הבוקר בפרשת ההפרדה בעמנואל, קבע בג"ץ כי 22 האמהות שהפרו את צו בית המשפט ולא התייצבו למאסר - פטורות ממאסר. 13 אמהות שלא יכלו להיכנס למעצר מסיבות שונות פטורות ממנו לגמרי, והשאר - 9 נשים - מעצרן יעוכב עד שחרור בעליהן מהכלא או עד לדיון נוסף בנושא שיתקיים בקרוב בבג"ץ.

בנוסף הודיע בית המשפט, כי שני אבות שלא התייצבו - מאסרם נדחה בשבועיים, אחד מהם בשל טיפול בבנו החולה.

ביום ראשון יתכנס בית המשפט הגבוה לצדק שוב וידון בהמשך נקיטתם של צעדי אכיפה כנגד ההורים המפרים. בשל התנהגות הקהל בדיון הקודם, הדיון יהיה סגור ויוכלו להיכנס אליו ההורים מפירי הצו בלבד.

רוצים לקבל עדכון על פרשת ההפרדה בין התלמידות בעמנואל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העתירה לא נמשכה - המו"מ התפוצץ

אמש הגיעה הפרשה למשבר נוסף כאשר בית הדין הרבני, ששימש כבורר בין הצדדים, הודיע כי הוא מבטל את הדיון בתיק. זאת, לאחר שהחלטתו למשוך את הבקשה נגד ביזיון בית המשפט לא התבצעה.

"יואב ללום לא קיים את צו בית הדין למשוך את עתירותיו מבית המשפט ונעשה שימוש פסול בהחלטת בית הדין בתקשורת", נכתב בהודעה שפרסמו הדיינים. "על כן, רואה בית הדין את הדבר כהפרה של החלטת בית הדין והדיון שנקבע היום בטל".

מוקדם יותר הפתיע בית הדין הרבני בירושלים כשפסק כי נאסר על אנשי חסידות סלונים בעמנואל לעשות הפרדה כלשהי בין תלמידות או תלמידים, וכי על כל הילדים בחינוך העצמאי - להתאחד בשנת הלימודים הבאה בכיתה אחת, עד להוראה אחרת.

ההפתעה הייתה כפולה ומכופלת, בהתחשב בכך שהחסידים - הורי התלמידות האשכנזיות - הם אלה שמלכתחילה פנו לבית הדין הרבני, במטרה שיורה ליואב ללום, יו"ר עמותת "נוער כהלכה" ומגיש העתירה לבג"ץ, למשוך את עתירתו לאלתר.

סערת הפרדה בעמנואל - סיקור מיוחד:

עמנואל: פיצוץ בבוררות של בית הדין הרבני

צפו: הדיון בבג"ץ הסתיים בצעקות של החרדים

ההורים בעמנואל: "כמו שהלכו למשרפות - נלך לכלא"

האמהות מתחמקות ממעצר: "לא מסוגלות"