דמיאן קרליק טען בפני בית המשפט - קוראים לי לאקי

עדותו של דמיאן קרליק, המואשם ברצח בני משפחת אושרנקו הולכת ונעשית בלתי צפויה מרגע לרגע. קרליק האשים את המשטרה בתוקפנות וטען כי המוסדות הישראלים פרסמו את שמו ברחבי העולם לפני הגשת כתב האישום. בנוסף טוען קרליק כי אדם בשם ולאד הוא שביצע את הרצח האכזרי

היושבים באולם בית המשפט המחוזי בפתח תקווה שבו התנהל היום דיון במשפטו של דמיאן קרליק לא יכלו שלא להרים גבה לנוכח עדותו יוצאת הדופן שנשמעה בו. הנאשם ברצח ששת בני משפחת אושרנקו בחודש אוקטובר האחרון סיפר מעל הדוכן: "אני לא מבין למה קוראים לי דמיאן קרליק - קוראים לי לאקי".

קרליק חזר וטען כי הוא כלל אינו ביצע את הרצח, אלא רק היה עד למעשה הנורא. לדבריו, אדם בשם ולאד הוא שהרג את בני המשפחה אחד אחרי השני וכבל אותו באזיקים במהלך הרצח. לדבריו, ולאד איים עליו מעל הגופות ואמר לו: "תראה ותזכור, אם תגיד מילה זה יקרה גם לך ולמשפחתך".

היושבים בחדר בו התקיים הדיון ישבו במשך שעות ארוכות בהן גולל קרליק את הגרסה השנויה במחלוקת למאורעות הלילה בו נרצחו בני המשפחה. הנאשם, שלאחר מעצרו הודה במעשה ואף שיחזר את הרצח לפרטיו אמר שמסר את ההודאה רק בגלל לחץ ואיומים מצד חוקרי המשטרה.

קרליק המשיך והטיח האשמות לא רק בנציגי המשטרה, אלא גם במוסדות הישראלים. לטענתו, עוד לפני שהוגש כתב האישום נגדו פורסם שמו המלא בכלי התקשורת ברחבי העולם. לטענתו מיהרו להכפיש את שמו עוד לפני שהאשמות נגדו היו מבוססות.

קרליק העיד על עצמו: "אני פציפיסט"

במהלך הדיון שנערך אתמול, העיד קרליק על עצמו כי הוא אדם שנמנע באופן כללי מעימותים. "בתור פציפיסט מושבע, תמיד נמנעתי משיחות שיכולות להגיע לקונפליקט, תמיד ברחתי מעימותים במיומנות", אמר קרליק לתדהמת הנוכחים באולם הדיונים.

הוא תיאר באריכות את מערכת היחסים שלו עם בני משפחת אושרנקו וסיפר על המבקרים הרבים שנהגו להגיע למסעדה. בין היתר סיפר קרליק על שר התיירות סטס מיסז'ניקוב ועל ואדים קירפיצ'וב, ממלא מקום ראש עיריית ראשון לציון, שנהגו לפקוד את המסעדה בקביעות. "הם קיימו הרבה ערבי מפלגה של 'ישראל ביתנו' במסעדה והיו מרוויחים מזה כסף טוב", אמר קרליק על בני משפחת אושרנקו.

טענות קשות כלפי אנשי מפלגת "ישראל ביתנו"

אך מלבד הקשרים העסקיים, קרליק - שהיה בעצמו חבר מפלגת "ישראל ביתנו" - טען ליחסים אישיים שנסובו סביב נערות ליווי שהגיעו לבית משפחת אושרנקו. כשנשאל מדוע החזיק ברשותו מפתחות לדירה של אדאורד, הסב במשפחת אושרנקו, קרליק טען כי ואדים קירפיצ'וב ידע שהוא מארגן לאדוארד "נשים קלות דעת" להגדרתו, וביקש ממנו שיחזיק את המפתח לדירתו.

לטענתו הוא החזיק במפתחות על מנת שהוא ונטליה יוכלו בשלב מאוחר יותר לקחת את המפתחות, כדי לקחת מביתו של אדוארד מסמכים שוואדים היה צריך, ושיכלו להזיק לאדוארד".

ואדים קירפיצ'וב מסר בתגובה לדברי קרליק כי "בעדותו של קרליק שניתנה בבית המשפט שורבבו שמי ושמם של חברי מפלגה פוליטית גדולה במדינה. מדובר בדברי בלע הזויים של רוצח ילדים שפל, ואני כולי תקווה כי ימצו עמו את הדין, במלוא החומרה המתבקשת".

הפרקליטות: "דמיאן הודה מרצונו"

הטענה המרכזית של הפרקליטות בתום היום הראשון בשלב ההוכחות בתחילת החודש שעבר הסתיים בצהרה שקרליק הודה מרצונו בפני חוקר המשטרה שחקר אותו בעניין רצח בני משפחת אושרנקו בראשון לציון, ואף הוא זה שיזם את ההודאה.

את הדברים טענו נציגי פרקליטות מחוז המרכז בתגובה לדבריו של עו"ד אורי קינן, סניגורו של קרליק, שטען כי ההודאה הוצאה ממנו בכוח ובאופן פסול ולפיכך אין להכליל אותה במכלול הראיות. לדברי השוטר שחקר את קרליק בליל הרצח, ועלה היום לדוכן העדים בשלב ההוכחות, הוצגו בפני קרליק תמונות של בגדים מגואלים בדם במהלך חקירתו ובתגובה הוא ביקש לצאת עם החוקר לסיבוב בחצר.

לאחר שהחלו להסתובב בחצר פנה קרליק אל השוטר ושאל אם הוא נושא מכשיר הקלטה. לאחר שנענה בחיוב, ביקש קרליק לגשת למרפסת בסמוך, שם הוא למעשה הודה והתוודה על המעשים, לא לפני ששאל לשלום משפחתו ומה עשוי לעלות בגורלה.

לדברי החוקר, סיפק קרליק פרטים נרחבים על ביצעו המעשים, לרבות המניע והאופן בו בוצע הרצח. בהמשך מסר קרליק את הודעתו גם בכתב, בשפה הרוסית, ומרצונו החופשי - כך לפחות טוענים במשטרה.

במהלך מעצרו של קרליק, כך סיפרו בעבר עורכי הדין מטעם הפרקליטות, עו"ד צחי עוזיאל ועו"ד עודד קלר, הופגש דמיאן עם אמו אולגה, אך מאחר שהשיחה ביניהם נוהלה בשפה הרוסית, ללא נוכחות מתורגמת ואף לא הוקלטה - אין למשטרה מידע על תוכן הדברים. בנוסף, נפגש קרליק גם עם אביו, אך בשיחה זו, שהוקלטה הפעם, לא מסר קרליק פרטים על המעשה, אלא התעניין בשלום משפחתו.

האישום: "רצח את בני המשפחה בעשרות דקירות סכין"

כתב האישום נגד קרליק ורעייתו הוגש בחודש נובמבר האחרון. קרליק נאשם ברצח ששת בני משפחת אושרנקו בראשון לציון , בשוד, בקשירת קשר לביצוע פשע, בהצתה ובהתפרצות. כתב האישום החמור מגולל את מעשיו המזעזעים של קרליק שדקר למוות את בני המשפחה בעשרות דקירות סכין. במקביל הוגשו כתבי אישום גם נגד יתר בני משפחת קרליק, בסעיפים של סיוע לרצח ושיבוש מהלכי חקירה.

אחד התיאורים הקשים המופרטים בכתב האישום, הוא כיצד רצח קרליק, כך נטען, את הילדים הקטנים רושל בת השלוש ודניאל בן השלושה חודשים. "קרליק פנה למיטת נתנאל, לפת את צווארו בידיו בחוזקה, חנק אותו למוות וגרם לו לשבר בגולגולות ובזרוע השמאלית בכך שחבט בו בחוזקה או הטיחו בחוזקה בקיר או ברצפה", נטען באישום. "לאחר מכן, המשיך הנאשם ודקר את גופת נתנאל 8 דקירות עמוקות בבית החזה ובגב".

"קרליק פנה לחדרה של רושל, שם דקר אותה 9 דקירות עמוקות בגבה, 3 מהן פילחו את גופה לעבר בית החזה ויצאו מן הצד השני. הדקירות גרמו למותה המיידי של רושל".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק