האם האמהות מעמנואל יישלחו לכלא?

פרשת עמנואל: הבוקר צפוי בית המשפט להכריע בסוגיית מאסרן של האמהות שלא התייצבו לריצוי עונשן. האבות בילו את סוף השבוע מאחורי סורג ובריח. ביקורת הושמעה נגד סגן שר החינוך שפועל נגד החלטת בית המשפט, ושר החינוך הודף את הביקורת על חוסר המעש של הממשלה

מאחורי החומות של כלא מעשיהו יושבים כבר שלושה ימים אבותיהן של התלמידות מעמנואל. מחר יכריע בג"ץ אם יצטרפו אליהם גם האמהות, אבל היועץ המשפטי לממשלה כבר הודיע שהמדינה תתמוך בשחרורן לטובת הילדים. גם העותרים קראו לגלות גמישות.

בשבת הראשונה בכלא מעשיהו עשו האבות בפעם הראשונה קידוש מאחורי סורג ובריח, כשמאחורי החומות אוהל המחאה הגדול שילווה אותם עד לרגע היציאה מהכלא. "אנחנו נהיה פה בעזרת השם כל זמן שהם יושבים בפנים", אמר מנדי שוורץ, יועץ סגן שר החינוך מאיר פרוש והוסיף: "הכי חשוב שסגן השר פשוט ביקש והבטיח גם שהוא יעביר את לשכתו מירושלים לפה".

אתם לא טועים - בשבועיים הקרובים יעבוד סגן שר החינוך מתוך אוהל מחאה נגד בית המשפט הגבוה לצדק של מדינת ישראל. במערכת הפוליטית כבר נשמעות החלטות נגד סגן השר, שפועל נגד החלטת בית המשפט.

אמש, סגן שר החינוך גדעון סער, שקולו כמעט לא נשמע בשבוע האחרון, דחה את הביקורת: "ראש הממשלה פעל נכון כשלא נכנע ללחצים, וגיבה את שר החינוך ואת המערכת המשפטית", אמר בתכניתנו "פגוש את העיתונות". ובעדה החרדית מבטיחים: הקרב על חינוך הילדים עדיין לא הסתיים.