התגרש אחרי חודשיים וישלם 100 אלף שקל

שני חודשי נישואים של גבר מצפון הארץ יעלו לו ביוקר רב מאוד. שמונה שבועות לאחר שהתחתן עם בחירת לבו החליט הצעיר לסיים את הקשר. כשפנה לבית הדין הרבני התברר לו: יהיה עליו לשלם את סכום הכתובה במלואו על סך 100 אלף שקלים

חודשיים יקרים במיוחד, ארכיון (חדשות 2)

לגבר מצפון הארץ שהחליט להתגרש מאשתו חודשיים בלבד לאחר החתונה ציפתה הפתעה יקרה במיוחד. בית הדין הרבני גזר על הבעל לשלם את סכום הכתובה הטרייה במלואה - על סך 100 אלף שקלים.

למרות האהבה שהורגשה בין הזוג הצעיר במהלך החתונה ולפניה, החליט במפתיע הבעל לעזוב את אשתו כעבור שמונה שבועות בלבד והגיש תביעה לבית הדין הרבני בצפון, כך פרסם "ידיעות אחרונות".

הכלה הננטשת החליטה לא להילחם ברצון בן זוגה והסכימה לאשר את הגט, אך בתמורה דרשה שישלם את סכום הכתובה כולו. לטענתה, היא עשתה כל מה שיכלה כדי להציל את הקשר בין השניים ואף פנתה לייעוץ איש מקצוע.

"ניתן לשלם ב-50 תשלומים"

האישה שילדה בינתיים את בנם המשותף לאחר שנישאו, טענה מול בית הדין כי בעלה נהג כלפיה באלימות וסטר לה בפניה. הבעל בתגובה אמר כי היא מנסה לסחוט את כספו ולהתעשר שלא כדין.

לבסוף הרבנים דחו את טענות הגבר וקבעו כי "אין בכל טענות הבעל כדי לשלול מהאישה את זכאותה לכתובתה". כדי להקל על הבעל ההמום הציע בין הדין את האפשרות כי ישלם את הסכום ב-50 תשלומים חודשיים.