שוטר הורשע שתקף והכה אזרח: "בעיטות בצלעות ואגרופים לאוזניים"

זה התחיל ממסיבת יום הולדת ויום נישואין, ונגמר במכות נמרצות בבית המעצר: דן רפפורט מצא עצמו אזוק ומוכה ללא הרף על ידי קצין משטרה לאחר שנעצר בעקבות תלונת רעש. השופט: "הנאשם עשה עלי רושם בלתי אמין"

הורשע בתקיפה ופציעה. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע היום קצין משטרה בעבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש ופציעה. הקצין, אמיר דוד, הכה אזרח במהלך מסיבה שעשה האחרון לרגל יום נישואיו עם אשתו ולרגל יום הולדתה בשנת 2008.

האזרח, דן רפפורט, נעצר במהלך המסיבה לאחר ששכנים הזעיקו את המשטרה בעקבות רעש. לפי הכרעת הדין, כשראה רפפורט שוטר רושם דוח לאשתו, הוא התווכח עמו ודרש ממנו פעמיים לראות תעודת זהות. לאחר דין ודברים, קרא רפפורט לאותו שוטר "זבל".

השוטר ביקש לעכב אותו לחקירה, אך רפפורט סירב. משעה זאת, השוטר זינק עליו, חנק אותו, ולפי הכרעת הדין, "שניהם‬ נפלו לרצפה ושוטר נוסף שהגיע בעט בגבו. המתלונן ציין כי לא הפעיל אלימות פיזית, לא התנגד לכבילתו ועלה לניידת".

בעיטות בצלעות, אגרופים באוזניים

‬כשהגיע לתחנת המשטרה, המתין רפפורט במסדרון ולידו אותו קצין, אמיר דוד. כשרפפורט ראה את אחותו בתחנה, שנעצרה אף היא, ניסה להגיד לה ש"הכל בסדר". "אני אמרתי לו שאני רק רוצה להגיד לה שהכל בסדר,‬ ושם הוא ניבל את פיו ואמר שלא מעניין אותו בצורה גסה... השבתי באותה מטבע‬ ואז הוא החל להכות אותי", אמר רפפורט במהלך המשפט.

"הוא היכה אותי ודחף‬ אותי מאחורה עם הפרצוף לקיר ונתן לי אגרופים חזקים ונתן לי עם אגרופים‬ מקובצים באוזניים מספר מכות ונתן לי בעיטות בצלעות ודחף לכיוון הקיר", סיפר רפפורט. "היו‬ סטירות וקללות, גם על הקללות האלה הגבתי באותה מטבע. בסוף הוא דחף אותי‬ לכיוון הספסל והייתי אזוק ברגליים ולא יכולתי לשלוט בתנועה. נפלתי כשהידיים‬ שלי היו אזוקות מאחורה, לא יכולתי לבלום ונפלתי על הפנים. ירד לי הרבה דם‬ ואז הוא הפסיק להכות אותי".

דוד, קצין סיור במרחב יפתח, נחקר כחודשיים אחרי האירוע במח"ש ושם טען כי אינו זוכר‬ פרטים מהאירוע. ‫"הנאשם עשה עלי רושם בלתי אמין. הדוח פעולה שערך הוא תמציתי ואינו כולל‬ פרטים רבים שמסר בעדותו בפניי", אמר השופט דניאל בארי. "מענייין מה גרם לו לשיפור הזיכרון כעבור חודשים רבים".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק