אלמנת קרפ: "עורכי הדין עושים מהמשפט קרקס"

בבית המשפט המחוזי בתל אביב התקיים הבוקר דיון בעקבות 182 תמונות חדשות של זירת הרצח של אריק קרפ ז"ל בטיילת בתל אביב, שלא נחשפו עד כה לעיני עורכי דינם של הנאשמים, ובהן מופיעים כתמי דם. השופטת תקפה: "מחדל, המשטרה צריכה בדק בית". שרה, אלמנתו של אריק ז"ל: "ראיתי אותו נרצח מול עיני"

שופטת ביהמ"ש המחוזי בתל אביב נורית אחיטוב תקפה הבוקר בחריפות את המשטרה והפרקליטות בהתנהלות במשפט רצח אריק קרפ ז"ל, לפני עשרה חודשים בטיילת בתל אביב. אתמול נודע כי המשטרה מחזיקה בידיה 182 תמונות של זירת הפשע, שלא נחשפו כלל לעיני סנגוריהם של הנאשמים.

הסנגורים ביקשו היום לדחות את המשפט, מפני שבחלק מהתמונות נראים כתמי דם אשר מעידים על כך שקרפ ז"ל רץ בכיוון ההפוך מזה שבו בסופו של דבר אותרה גופתו. "המחדל הוא בזה שהחומר הועבר להם עכשיו, לא ייתכן שלקראת סוף שלב הראיות הסנגורים יקבלו. המשטרה צריכה לעשות בדק בית".

נציג הפרקליטות עו"ד מנחם מזרחי ניסה להסביר: "ישבתי עם עד מהמז"פ טרם עדותו, הראיתי לו חלק מהתמונות, ואז הוא אמר שיש לו תמונות נוספות שככל הנראה נשמרו במחשב, גם אני הופתעתי". אבל את סנגוריהם של הנאשמים זה לא שכנע - והם ביקשו לדחות את המשפט, כדי לאפשר להם לעבור על הראיות החדשות.

"זו לא התקלה הראשונה במשפט"

"התמונות מראות שיש כתמי דם בחלקה הצפוני של הטיילת וכתמי דם גם על מדרגות לכיוון הים", אמרה לערוץ החדשות סנגוריתו של אחד הנאשמים, עו"ד שירה מרוז. "לא ידענו על זה. רוב העדים שנחקרו עד היום, נצטרך לחקור הכול מהתחלה. זו גם לא התקלה הראשונה במשפט, כבר היו קלטות שלא נמסרו וקלטות שנמסרו שברירי תמונות מהן. ישנן עשרות מצלמות שם ועד היום המצלמה לא העבירה לנו שום קלטת".

מנגד טוענים בפרקליטות כי הראיות אינן מוסיפות דברים מהותיים לדיון. "24 כתמי הדם שנמצאו בצפון הטיילת נבדקו, זאת בניגוד למה שטוענת ההגנה, ולא ניתן היה להבין דבר מתוצאות הבדיקה", אומר גורם בפרקליטות. "על פי הממצאים שבידינו, לא בטוח כלל שמדובר בדם, וגם אם כן - לא ברור של מי הדם, ייתכן שמדובר בדמן של אשתו ובתו של קרפ שגם הן ייתכן נחבלו במהלך האירוע, או אפילו של הנאשמים, שידוע לנו שרצו צפונה לכיוון רכבם".

בסיום הדיון ביקשה השופטת מראש צוות החקירה המיוחד ומפקד המחוז במשטרה להעביר לידיה מכתב בו יפרטו מדוע לא הועברו התמונות ואיך מונעים הישנות מקרים כאלו בעתיד. היא לא קיבלה את בקשת הסנגורים לדחיית המשפט, אך קבעה כי עדים שקשורים לחומר הראיות יזומנו לעדות שנייה.

בדיון נכחה גם אשתו של אריק קרפ ז"ל, שרה. במהלך הדיון היא נראתה נסערת במיוחד, וכשיצאה צעקה: "עורכי הדין עושים מזה קרקס, אני ראיתי את בעלי נרצח מול עיני".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הלינץ' בטיילת - סיקור מיוחד:

העדה במשפט רצח קרפ: "הם העיפו לו את השיניים לרצפה"

הלינץ' בטיילת: החשוד הודה - ושיחזר את הרצח

מאות ליוו את אריק קרפ למנוחת עולמים

אחיו של הנרצח בראיון מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב