ארז אפרתי הורשע בניסיון למעשה סדום ותקיפה

זמן קצר לאחר חתימת הסדר הטיעון בין הפרקליטות לבין סניגוריו של אפרתי: מאבטח הרמטכ"ל הודה בניסיון למעשה סדום ותקיפה. שופט בית המשפט המחוזי בת"א חאלד כבוב הרשיע את אפרתי בהתאם להודאתו. המתלוננת נגדו לא תעיד. עורכת דינו של אפרתי: "אין לנו ברירה אלא לקבל את ההסדר"

דקות לאחר פתיחת משפטו, הורשע הבוקר ארז אפרתי , מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, בניסיון למעשה סדום ותקיפה - זאת בעקבות חתימת הסדר טיעון בעניינו של אפרתי. הלילה חזרה בה המתלוננת א' מהתנגדותה והודיעה לפרקליטות שהיא מוכנה לקבל את הסדר הטיעון שהוצע לה.

שופט בית המשפט המחוזי חאלד כאבוב אישר את הסדר הטיעון מיד עם הגשתו לבית המשפט, והרשיע את אפרתי בהתאם להודאתו בניסיון לביצוע מעשה סדום ותקיפה. האישה שהותקפה ע"י אפרתי באותו לילה בנמל תל אביב - לא תצטרך להעיד נגדו.

גזר הדין של אפרתי טרם ניתן, אולם העונש המקסימלי הקבוע בחוק על העבירות בהן הורשע הוא לא פחות מ-16 שנות מאסר.

א' עצמה הייתה צפויה להגיע הבוקר לבית המשפט ולהעיד כנגד מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי - אך בעקבות המו"מ הקדחתני שנחשף אמש לראשונה בחדשות 2, כאמור נחתם ההסדר. כתב האישום תוקן כך שניסיון האונס בו נאשם אפרתי בתחילה לא מופיע בו. הסעיף שנותר הוא ניסיון למעשה סדום בלא הסכמתה של א', ובסעיף זה הודה אפרתי. סעיף התקיפה נמחק גם הוא מהאישומים, ומצויינת שם העובדה שאפרתי פעל תחת "השפעה מוגברת" של אלכוהול.

העונש המקסימלי: 16 שנות מאסר

ההגדרה "בנסיבות מחמירות" הושמטה גם היא. ההסדר לא כולל סיכום לגבי גזר דינו של אפרתי, אם כי העונש המקסימלי על העבירה שבה הוא צפוי להודות - ניסיון למעשה סדום - הוא עד 16 שנות מאסר.

אפרתי חתם על ההסדר כבר אמש והפרקליטות חתמה עליו הבוקר, והוא הוגש לאישור בית המשפט עם תחילת הדיון . מה שהביא לחתימה על הסדר הטיעון הוא הסכמתה של א', המתלוננת נגד אפרתי, להפחתת סעיפי האישום נגדו, זאת לאחר התלבטויות שנמשכו זמן רב.

עו"ד קרן נהרי, סנגוריתו של אפרתי, הסבירה בראיון לערוץ החדשות מיד בתום הדיון כי הדבר המשמעותי בהסדר הטיעון של מאבטח הרמטכ"ל, הוא הסעיף בו מצוין כי הוא "פעל תחת השפעת אלכוהול".

"נבקש להוכיח שהיה בשכרות מוגברת"

"כתב האישום תוקן בצורה משמעותית", אמרה עו"ד נהרי. "אנחנו טענו מההתחלה שהוא הודה בחלק נכבד מכתב האישום אך טענו להגנה משפטית של שכרות. עד לרגע זה הפרקליטות הסכימה איתנו שהוא היה במצב של אלכוהול מוגבר. אנחנו עדיין טוענים למצב של שכרות, אבל יש פה עניין משפטי - האם הוא הביא את עצמו למצב של שכרות או שזו לא אשמתו".

היא הוסיפה, "בגלל מחדל חקירתי עצום, שלא עשו לו בדיקות דם למרות שביקשנו, אי אפשר להוכיח באמת מה היה לו בדם. אז אין לנו ברירה אלא לקבל את ההסדר. אני מקווה שבית המשפט יקבל את הטענה שהוא היה שיכור וזה הדבר החשוב לארז".

"בכתב האישום המקורי היה ניסיון למעשה סדום בנסיבות מחמירות וגם ניסיון לאונס", הסבירה. "נשאר רק מעשה סדום ללא נסיבות מחמירות. זה תיקון מהותי. אנחנו נבקש להוכיח בשלב הטיעונים לעונש שהוא היה במצב של שכרות מוגברת".

עסקה בתום משא ומתן מרתוני

בשבועות, בימים וגם בשעות האחרונות התנהל בנושא משא ומתן מרתוני בין פרקליטיו של אפרתי לבין הפרקליטות, תחת עינה הפקוחה של פרקליטת המחוז. הפרקליטים ניסו להגיע לחתימת העסקה לפני עדותה של א' שהתלוננה כי אפרתי ניסה לאנוס ותקף אותה. חתימה על העסקה הופכת את עדותה של א' למיותרת.

אפרתי נאשם בתחילה לא רק בניסיון אונס, אלא גם בביצוע מעשה סדום, ניסיון תקיפה של א' וגם של המאבטח שהגיע לעצור אותו באותו לילה בנמל תל אביב.

בפתיחת המשפט: הודה והאשים את האלכוהול המזויף

עם פתיחת משפטו של מאבטח הרמטכ"ל הוא הודה לראשונה במעשים המיוחסים לו. אך לצד הודאתו פרקליטיו של אפרתי הפנו אצבע מאשימה למועדונים שבהם בילה באותו ערב וטענו: מכרו לו משקאות אלכוהול מזויפים ששיבשו את דעתו.

מי שמיהר לסתור את קו הגנה החדש של אפרתי הוא זמיר נחום, בעל מועדון "הפוסיקט", שבו בילה אפרתי באותו ערב. "כל המשקאות שנמצאים במועדון הפוסיקט מסופקים על ידי ספקים מורשים", הצהיר נחום. "אין משקה שנמכר, שהגיע מכתובת לא מוכרת".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

אישום נגד המאבטח: ניסה לאנוס

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א

ארוסת המאבטח מתעקשת: "ארז חף מפשע"

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"