3 שנות מאסר למאבטח שהרג את חברו במשחק בנשק

איליה ארמטייב (23), מאבטח מקריית חיים, הרג בטעות את חברו החייל ויקטור שברדין במהלך משחק בנשק. היום הוא נידון ל-3 שנות מאסר, עונש קל יחסית על עבירת הריגה - לאחר שהסכים במסגרת עסקת טיעון להודות בעבירה. בנוסף הוא ישלם פיצויים על סך 165 אלף ש"ח לאלמנתו ובנותיו של שברדין

בבית המשפט המחוזי בחיפה נגזרו היום שלוש שנות מאסר בפועל על איליה ארמטייב (23) מקריית חיים, שהרג את חברו ויקטור שברדין במהלך משחק בנשק לפני כחצי שנה. הוא חויב לשלם גם 165 אלף שקלים פיצויים לאלמנתו ושלושת ילדיו של שברדין.

גזר הדין שניתן היום הושג במסגרת עסקת טיעון, עליה דווח לראשונה במהדורה המרכזית לפני כחודשיים. במסגרת עסקת הטיעון, הודה ארמטייב בעבירת ההריגה שיוחסה לו, ובתמורה לכך הוסכם לגלות התחשבות ולהסתפק בעונש של שלוש שנות מאסר - עונש קל יחסית לעבירת ההריגה.

סנגורו של ארמטייב, יוני דדון, שניהל בשמו את המגעים, הסביר כי הפרקליטות התחשבה בעובדה שהוא הביע חרטה על המקרה מיד לאחר שהתרחש, והביע נכונות לפצות את האלמנה ושתי היתומות שנותרו.

נמלט מהזירה - ונעצר לאחר המרדף

בחודש ינואר השנה התקשר ארמטייב למד"א, וסיפר כי ירה בחברו. הצוות הרפואי שהגיע לדירתו בקריית חיים, מצא צעיר ללא רוח חיים. ויקטור שברדין, חייל בן 22 מקרית מוצקין, הותיר אחריו בת זוג ושתי בנות נוספות. בת נוספת נולדה לאחר מותו.

ארמטייב נמלט תחילה מהדירה, אך לאחר מרדף משטרתי נעצר ונחקר. בשחזור האירוע שביצע בהמשך הלילה טען כי הירי לא בוצע במכוון אלא כתוצאה מפליטת כדור בשוגג. השניים תועדו במצלמות אבטחה רגעים ספורים לפני המקרה בפיצוציה בקריית חיים. בתמונות הנדירות נראים החשוד ברצח וההרוג קונים אלכוהול ועוזבים לדירתם - שם התפתח ריב שבסופו נורה למוות שברדין.