תועדו חוטפים את הקורבן - וזוכו מרצח

מצלמות אבטחה הנציחו חבורת עבריינים חוטפת עבריין מביתו. שעות אחר כך נמצאה גופתו כשהיא מנוקבת ב-17 קליעים. למרות הראייה החותכת וזיהוי ודאי של שניים מתוך חמשת העבריינים החוטפים, החשודים לא הורשעו ברצח. עסקת טיעון עם הפרקליטות סיימה את החקירה עם הרשעה בחטיפה בלבד

שמונה שוטרים זיהו את העבריינים ניב הרוש ואת חברו יונתן קקון במצלמות האבטחה בדירתו של ספא אבו חמוד - שכונה צחי רביד - יממה לפני מותו. שלושה עבריינים נוספים הצטרפו אל הרוש וקקון במבצע החטיפה של רביד. מספר שעות לאחר מכן, נמצאה גופתו של רביד כשהיא מנוקבת ב-17 קליעים.

בתמונות ממצלמות האבטחה נראים החמישה כשהם מלווים את רביד ביציאה מביתו לבוש בחלוק. צפייה בתמונות מגלה שהחוטפים היו מודעים לקיומן של המצלמות, וניסו להימנע מזיהוי. חקירה קצרה הצביעה על המניע למעשה: הקורבן העז לשוחח במועדון עם חברתו של הרוש בשעה שזה ישב במאסר.

תיק הרצח הפך לתיק חטיפה

כתב האישום שהוגש נגד הרוש וקקון, כלל תחילה עבירות של רצח וחטיפה לשם רצח. למרות העדויות והעובדה ששמונה שוטרים זיהו בוודאות שניים מהחוטפים - שהתברר שהם עבריינים מוכרים באילת -הפרקליטות החליטה לחתום על הסדר טיעון. "הטענה של הפרקליטות הייתה שמי שחטף הוא גם מי שרצח - אבל לא היו ראיות לזה", אמר עו"ד רצון דרכי.

"לא יעלה על הדעת שאדם ירצח באמצעות 17 קליעים אדם אחר אך ורק בגלל שהוא שוחח עם חברתו באיזו מסיבה", אמרה עו"ד רויטל סוויד, פרקליטתו של אחד החשודים, בתגובה לקשר שהועלה בין התיעוד לבין הרצח. "הצלחנו להפריח לחלוטין את המניע הזה".

כך הפך תיק רצח לתיק חטיפה בלבד. אחד החוטפים בורח כבר שנתיים מהשוטרים. הרוש וקקון נשלחו היום לעשר שנות מאסר בגין חטיפה בלבד.

רוצים לקבל עדכונים חמים לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק