כך "רוקנו" זוג שודדים את הבנקים

תיעוד מצלמות האבטחה במספר סניפי בנק חושף את דרך הפעולה של זוג שודדים מנתניה שפקדו סניף אחר סניף. בתמונות ניתן לראות את השניים חוטפים נשק ממאבטחים, מאיימים עליהם באקדח ובורחים עם סכומי כסף גדולים. כך זה נראה - וכך הם נתפסו

תום בן אהרון ומשה שועה, חברי ילדות מנתניה, החליטו לצאת למסעות שוד סוערים. צילומי מצלמות האבטחה בסניפי בנק ותחנות דלק מתעדות את השניים פורצים לסניפים, מאיימים בנשק חם ולבסוף נעלמים עם הכסף - עד שלבסוף נתפסו והועמדו לדין.

לפני כשנה הגיעו השניים לסניף בנק מסד ברחוב דיזינגוף בנתניה, כשהם חובשים כובעי גרב ונושאים אקדחים. בתמונות ניתן לראות את תום ניגש למאבטחת ומאיים עליה באקדח כשהוא מכוון אותו לראשה. משה ניגש באותו הזמן לכספריות, מכוון לעברם את הנשק ומאלץ אותן להכניס את כסף לתיק גב. אחר כך הצליחו להימלט השניים עם 38 אלף שקלים.

חודשיים אחר כך הגיעו השודדים לסניף בנק לאומי ברחוב שז"ר בנתניה, גם שם תועדו במצלמות האבטחה. לשניים היה מידע מוקדם שבכספת הבנק באותו היום מיליוני שקלים. כשהם חובשים לראשם קסדות אופנועים וחמושים באקדח, הם נכנסו לבנק בשבע וחצי וחצי בבוקר לפני שהדלתות נפתחו.

"יכול להיות שהוציאו הודאה בכוח"

בתמונות הם נראים דוחפים את המאבטח, כובלים אותו באזיקון וחוטפים ממנו את האקדח, אחר כך פנו למנהלת ודרשו ממנה לדעת על נוהלי פתיחת הכספת. רק לאחר שהבינו שהכספת נעולה עד שמונה ורבע, ברחו השניים ללא השלל.

רק כמה חודשים אחר כך הצליחה המשטרה לעצור את השניים והוגש נגדם כתב אישום בגין שוד בנק, ניסיון לשוד בנק ושוד תחנת דלק  - זאת למרות שבמשטרה חשודים שהם אחראים לעוד חמישה מקרי שוד של תחנות דלק.

פרקליטו של אחד השודדים, עו"ד מיקי רוזנטל, אמר: "אני סבור שמה שכתוב בכתב האישום כלל לא מדויק. הלקוח שלי לא הודה. יכול להיות שהוציאו ממנו הודאה בכוח ובדרכים לא כשרות".