הודה והורשע: הרגתי את שני חבריי

במאי בשנה שעברה חזרו צביקה בירנבאום, מיקי גלין ובר ליכטר מבילוי לילי. צביקה נהג ברכב בעודו שיכור, וגרם לתאונת דרכים קטלנית בנתיבי איילון בה נהרגו שני חבריו הטובים. היום הרשיע אותו בית המשפט המחוזי בת"א בהריגה במסגרת עסקת טיעון. צפו בתמונות הקשות מזירת התאונה

בית משפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום במסגרת עסקת טיעון את צביקה בירנבאום, תושב תל אביב בן 22, שהיה מעורב בשנה שעברה בתאונת דרכים הקטלנית בנתיבי איילון בה איבדו את חייהם שני חבריו - מיקי גלין ובר ליכטר. בירנבאום הודה בשני סעיפים של הריגה והורשע בעקבות ההודרה.

התאונה הקטלנית התרחשה ב-10 במאי 2009, סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר. ארבעת החברים מתל אביב חזרו יחד מבילוי במכוניתם, רכב מסוג סובארו סטיישן, כאשר בירנבאום נהג ברכב בעודו תחת השפעת אלכוהול.

כתוצאה מהתאונה התלקח הרכב ונשרף כליל, בטרם הספיקו לחלץ את מיקי ז"ל, שישב באותה עת במושב האחורי. בר ז"ל אשר חולץ מהרכב הבוער נפצע באורח אנוש, ומצא את מותו בבית חולים איכילוב.

נהיגה בשכרות

מיד לאחר התאונה נלקחה מבירנבאום בדיקת דם שגילתה כי הוא נהג תחת שיכרות. "הוא היה נתון להשפעה של משקאות אלכוהוליים - בריכוז של 126 מיליגרם לכל 100 מיליגרם של דם", נכתב בכתב האישום.

עוד עולה מכתב האישום עלה כי בירנבאום נהג בחוסר זהירות ופזיזות, מעל למהירות המותרת בחוק וביצע עקיפה מסוכנת. "הצעיר סטה מבלי שווידא קודם לכן שיש באפשרותו להשלים את העקיפה בבטחה", נכתב.

בירנבאום עצמו נפצע קשה בתאונה בנתיבי איילון, ופונה לבית החולים איכילוב שם עבר סדרת ניתוחים ולאחר מכן הועבר לטיפול שיקומי בבית החולים תל השומר.

"הרכב היה שרוף לגמרי"

תמונות קשות נחשפו מתאונת הדרכים הקטלנית שהתרחשה בנתיבי איילון: מכונית פרטית בוערת עולה באש, ואיש לא יכול להתקרב ולחלץ את שני הצעירים שנלכדו במכונית.

"ראינו התקהלות של אנשים, צרחות ובהלה והיסטריה", סיפר אופיר פריז, עד לאירוע הקשה. דקות ארוכות הרכב בער על נתיבי איילון, בעוד עשרות רכבים של סקרנים חוסמים את הציר - ומונעים בכך הגעה של צוותי חילוץ והצלה. הזירה הייתה מאד קשה", תיאר רפ"ק ניסים פרחי מאגף התנועה, "ראינו רכב שרוף לגמרי כאשר גופות הצעירים עדיין בתוך הרכב".