המיליונרית מירושלים משחזרת את החטיפה

א', המיליונרית שנחטפה יחד עם מנהלת משק הבית שלה, שיחזרה בפני החוקרים את כל תהליך החטיפה: החל מהחוטפים שהתחזו לשליחים, דרך ההגעה לדירת המסתור וכלה במבצע החילוץ. קטעים מתמלולי החקירה

"היה צלצול בדלת ומנהלת משק הבית אמרה לי 'כנראה הגיע משלוח'..כשהייתי בדרך לאוטו הרגשתי כמו בסרט", כך שיחזרה בפני החוקרים המיליונרית א' מירושלים, שנחטפה יחד עם מנהלת משק הבית שלה. הימים הדרמטיים שעברו עליה בדירת המסתור בו הוחזקה מתוארים בתמלולי החקירה, שחלקם מפורסמים הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

"שאלתי את אחד החוטפים אם הם לא מפחדים לקחת אותנו בלי לקשור לנו את העיניים כי אנחנו יכולות לזכור את הדרך", שיחזרה א' בעדותה. "היה לי מאוד מוזר ומפחיד. שאלתי את עצמי מה יעשו לנו, אבל הם לא החזיקו אותנו בכוח ולא נגעו בנו".

בהמשך תיארה כיצד הצליחה לשמור על קור רוח ולא איבדה את העשתונות. "נתתי לחוטף התחייבות על שלושה מיליון דולרים וחצי. ידעתי שאף בנק לא ישלח שום דבר. כתבתי את זה כי פשוט רציתי ללכת הביתה", סיפרה א'.

במשטרה הוקם צות חקירה מיוחדת שהצליח לאתר את דירת המסתור, לתצפת עליה ולבסוף גם לפעול לאור יום ולהביא למעצרם של חמישה חשודים במעשה. לפני עשרה ימים הוגש נגדם כתב אישום, בו אחד מהם הואשם גם בניסיון לרצוח איש עסקים.

החטיפה שזיעזעה את המדינה

בתחילת החודש, הותרה לפרסום הפרשה הפלילית החמורה שתועדה כולה במצלמות האבטחה - אשת עסקים בירושלים ועוזרת משק הבית שלה שנחטפו והוחזקו בדירת מסתור. "אני לא מכיר אירוע בסדר גודל כזה בעשור האחרון", אמר סנ"צ חיים ניסים.

החוטפים הכריחו את אשת העסקים, כשהיא כפותה בנייר דבק, לשלוח פקס הכתוב במו ידיה לרואי החשבון שלה ובו הנחיות מפורשות להעביר 3.5 מיליון שקלים לחשבון בבולגריה, השייך לאחד מהחוטפים.

סנ"צ ניסים מעיד כי החוטפים מיכאל ירולבסקי, נתי פטרקוב ורוברט אבייב פעלו במקצועיות רבה ועשו הכנה מקדימה לחטיפה. "הסיכוי שהן היו יוצאות בחיים אם הכופר היה משולם הוא קלוש ביותר", הוא אמר ומגלה כי חוקיר המשטרה מייחסים לחבורת החוטפים אירועי שוד נוספים, ואף ניסיון לרצח במרכז הארץ.

תחילת הפרשה לפני כחודש וחצי, אז הגיעו על פי החשד הגברים לביתה של אשת העסקים בשנות ה-60 לחייה, כשאחד מהם - שהיה חמוש באקדח ולבוש אפוד עם הכיתוב ביטחון - דפק על דלתה. משנפתחה הדלת, נכנסו השלושה לדירה, איימו באקדח עלה האישה ועל מנהלת משק הבית שלה והורו להן לארוז בגדים לשהייה ממושכת.

תוך כדי שהשתיים ארזו את חפציהן, החוטפים לקחו מהן את הטלפונים הניידים וגנבו מהדירה שני מחשבים אישיים וגם תכשיטים יקרים. לאחר מספר דקות יצאו בעלת הבית והעוזרת כבת ה-50 תחת איומיהן של החוטפים ועלו לרכב מסחרי שהמתין מחוץ לבית.

יממה לאחר החטיפה, קרוביהן של השתיים דיווחו למשטרה על היעדרן, וסיפרו כי למיטב הבנתן נשקפת סכנה לחייהן. מפקד המחוז ניצב אהרון פרנקו הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד על מנת לאתר את החטופות ואת חוליית החוטפים.

החוטפים דרשו: שלושה מיליון דולר וחצי

במהלך החקירה התקבל פקס בכתב ידה של אשת העסקים החטופה ובחתימתה, אצל רואה החשבון שלה המתגורר בלוקסמבורג, שבו היא מורה לו להעביר לחשבון בנק מסוים בבולגריה סכום של שלושה מיליון דולר וחצי, זאת ללא הסבר נוסף.

בתום חקירה מאומצת, החוקרים הגיעו למסקנה שהשתיים מוחזקות בדירת מסתור ברחוב הזוהר בפתח תקווה, וכוחות מיוחדים של המשטרה נערכו סביב הבניין כדי לשחרר אותן. יומיים לאחר החטיפה, הוביל אחד החוטפים את השתיים לדירה אחרת כדי להקשות על המשטרה לאתרם. כל זאת לעיני מצלמות המשטרה שמתעדות את העברתן באיומי אקדח.

בלשי המשטרה ניצלו את ההזדמנות ועקבו אחר הרכב שנסע לכיוון צומת שמשון. עם הגיעם לצומת, השוטרים השתלטו על הרכב, עצרו את החוטפים וחילצו את החטופות ללא פגע. במקביל פרצו לוחמי המשטרה לדירה שבה שהו החטופות.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק