עבודות שירות לפרש שדרס פעיל ימין בפינוי עמונה

3 חודשי עבודות שירות - זה גזר הדין שהוטל היום על דוד אדרי, פרש לשעבר במשטרה, שהורשע כי במהלך פינוי עמונה לפני כארבע שנים דהר לעבר מפגין ודרס אותו. מועצת יש"ע בתגובה: גזר הדין מביש

בית משפט השלום בירושלים גזר היום שלושה חודשי עבודות שירות על דוד אדרי, פרש לשעבר במשטרה, שהורשע כי במהלך פינוי עמונה לפני כארבע שנים דהר לעבר מפגין ודרס אותו. גורמים במועצת יש"ע טענו כי מדובר בפסק דין מביש, הפותח פתח לעוד מקרים של אלימות משטרתית.

האירוע התרחש במהלך פינוי המאחז עמונה, בפברואר 2006. על פי כתב האישום, אדרי פגע עם סוסו בפעיל הימין יהודה עציון, וכתוצאה מכך נחבט ראשו בקרקע ונגרמו לו חבלות מרובות.

במהלך המשפט הוצגו חוות דעת רבות התומכות באדרי ובעבודתו, אולם בית המשפט בחר בכל זאת להרשיעו וקבע כי "המשטרה אמונה על ביטחון הציבור, ובמקום למלא את תפקידו כנדרש - פגע במתלונן בהתנהגות אלימה שלא לצורך ובאופן בלתי סביר. חומרה יתרה יש בעובדה שמעשיו של הנאשם נעשו במסגרת תפקידו כשוטר, נגד אזרח שבא להפגין ואשר לא עשה דבר אחר".

השופטת רבקה-פרידמן פלדמן הוסיפה עוד בגזר הדין כי "הנאשם חרג מתפקידו כמשתתף בפיזור הפגנה, שאין חולק על כך שהיתה הפגנה אלימה, הוא דהר אל עבר המתלונן והפילו באמצעות סוסו".