מאסר עולם לצעיר שרצח את אביו לפני כשנתיים

אברהם אביאור בן ה-23 נידון היום למאסר עולם בגין רצח. סניגוריו של הנאשם מירושלים, שירה למוות באביו לפני כשנתיים, ביקשו להקל בעונשו בטענה שהוא סובל מבעיות פסיכיאטריות, אך השופטים העבירו היום מסר נחרץ: "יידע כל תושב מדינת ישראל, כי בן הרוצח את אביו עונשו מאסר עולם"

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום מאסר עולם על אברהם אביאור בן ה-23, שרצח את אביו לפני כשנתיים.

היחסים העכורים בין הנאשם לאביו רפי אביאור, שחשד כי בנו עבר עבירות רכוש שונות והשתמש בסמים, הגיעו לסופם הטרגי במאי 2008, אז הוציא הצעיר אקדח מהכספת בבית המשפחה שבשכונת גילה בירושלים וירה באביו למוות.

סניגוריו של אביאור טענו כי לנאשם בעיות פסיכיאטריות קשות, ועל כן יש להקל בעונשו, אך בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום מאסר עולם על הצעיר. בגזר הדין הנחרץ נכתב כי "יידע כל תושב מדינת ישראל, כי בן הרוצח את אביו עונשו מאסר עולם... יידע הנאשם עצמו כי עונש זה משקף את עמדת החברה ביחס לכך שהוא, שקיבל חיים מאביו, רצח את אביו".

בפרקליטות מחוז ירושלים היו מרוצים מהחלטת בית המשפט. עו"ד ירון מינטקביץ' אמר היום לאחר מתן גזר הדין כי "בית המשפט קבע היום כי משימת ההגנה לשכנע את בית המשפט בכך שהנאשם רצח את אביו בשל הפרעה נפשית חמורה שהוא סובל ממנה הם בגדר ניסיונות סרק".