מה אמרה זקן למצא בחדר החקירות?

לשולה זקן יש שלל צרות משפטיות בימים אלה – פרשות אולמרט, פרשת הולילנד והבוקר נפתח משפטה בפרשת רשות המסים. העד המרכזי נגדה הוא ראש הרשות לשעבר ג'קי מצא. היום נחשפו תמלילי החקירות בפרשת רשות המסים

פעם שולה זקן וג'קי מצא היו מהאנשים החזקים במדינה, או לפחות בשירות הציבורי. היא הייתה ראש לשכתו הכל יכולה של אהוד אולמרט, דאז שר האוצר, והוא היה ראש רשות המיסים הצעיר ביותר בהיסטוריה, רק בגיל 38.

מאז שניהם הספיקו להיעצר ולהיחקר באזהרה. הוא, בחשד שקיבל את המינוי בשוחד מאחיה של שולה זקן כדי שיאפשר לו לשלוט במינויים ברשות המיסים. זקן, מנגד, מואשמת בהפרת אמונים. הערב אנחנו חושפים את תמלילי המפגשים בין זקן למצא בחדר החקירות.

"כל פעם שאמרתי לך שנעשה את הפגישה (עם אולמרט) אמרת לי 'סגרת עם יורם (קארשי) או לא סגרת עם יורם?", אמר מצא לזקן באחד העימותים ביניהם בחדרי החקירות. "אתה ילד קטן?", הטיחה זקן במצא. "ככה אתה עובד? אתה ראש רשות המיסים. יורם נותן לך הנחיות?", אמרה לו. "הייתי צריך לעצור את זה ברגע הראשון", עונה לה מצא בהסכמה ובהכנעה.

שולה לג'קי: אני אוהבת אותך ואמשיך לאהוב

מצא טוען שכאשר סירב למנות בכיר ברשות המיסים, לבקשת אחיה של זקן, היא מנעה ממנו פגישות עם שר האוצר אולמרט ועצרה מינויים אחרים שביקש לקדם. "מי עצר לך את המינויים, ג'קי?", שואל החוקר את מצא. "שולה זקן", הוא לא מהסס לענות - אך היא, כאמור, מכחישה.

בשלב מסוים בחקירה עשו החוקרים למצא וזקן תרגיל - והשאירה אותם לבד בחדר, תוך כדי שמכשירי ההקלטה ממשיכים להקליט. אז, לפתע, מסכת העוינות יורדת ואידיליה כמעט מושלמת שוררת בין השניים.

"תהי חזקה, תאמיני לי, אני אוהב אותך", אומר מצא לזקן. "לא נכשלת". "כבר חצי שנה שאני לא יודעת איפה לקבור את עצמי מכל הדברים שאני עושה", היא עונה לו. "אני אוהבת אותך ואני אמשיך לאהוב אותך. זה לא משנה מה יהיה".

עכשיו, שניהם נאשמים בפלילים. מצא בקבלת שוחד וזקן בהפקת אמונים. כשמצא הוא עד המדינה נגד זקן, זה לא הולך להיות פשוט, ככל הנראה, עבור שניהם.