מרכז הארץ: אב תובע תשלומי מזונות מ-3 ילדיו

מתברר כי גם הורים יכולים לדרוש תשלומי מזונות מילדיהם. גבר בן 57 ממרכז הארץ תובע את שלושת ילדיו בבקשה שיעבירו לו תשלומי מזונות בגובה של 4,500 שקלים בחודש. לטענת האב מצבו הכלכלי קשה והוא אינו יכול לפרנס את עצמו. הילדים בתגובה: האב נטש אותנו בילדותנו ולא תרם לגידולנו

האב דורש כסף מהילדים. אילוסטרציה (shutterstock)

מאבק משפחתי יוצא דופן: אב לשלושה ילדים ממרכז הארץ החליט לאחרונה כי הוא אינו יכול לפרנס את עצמו. הפתרון שמצא למצבו הקשה אינו שגרתי כלל - האב החליט לתבוע תשלומי מזונות מילדיו.

הגבר בן ה-57 שהגיש לאחרונה את תביעת המזונות, טען אתמול בפני בית המשפט לענייני משפחה כי הוא רעב ללחם, כך מדווח העיתון "ידיעות אחרונות". "אני חולה ומצבי הכלכלי קשה מאוד", סיפר האב לשופטת והצהיר כי הוא מתגורר לבדו בקראוון מעופש.

בתביעתו ביקש האב משלושת ילדיו הנמצאים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם שיסייעו לו, ושיעבירו לכיסו לא פחות מ-4,500 שקלים בחודש. בתגובה טענו הילדים שהגיעו לדיון, כי אביהם נטש אותם כשהיו קטנים, לא שילם להם מזונות ולא תרם כלל לגידולם ולכן אין כל סיבה שישלמו לו.

"חשוב שהילדים ידעו את חובותיהם כלפי אביהם, לא רק כשהוא בריא אלא גם כשהוא חולה", אמר האב. אך בתגובה טען עורך דינם של הילדים: "מדובר בכתב תביעה הזוי בכל קנה מידה". דיון ההמשך בתיק נקבע לאפריל 2011.