"האם המרעיבה" הורשעה בהתעללות בעסקת טיעון שנויה במחלוקת

כשהיא מתייפחת ודומעת הבטיחה "האם המרעיבה" לשופט בית המשפט המחוזי בי-ם כי תכבד את עסקת הטיעון שנחתמה עמה בפרטיה והודתה במעשים המיוחסים לה. בעקבות הודאתה הרשיע אותה בית המשפט ובהמשך ייגזר דינה, אשר צפוי לנוע באזור שנתיים עד שלוש שנים של מעצר בבית אמה

סוף לסיפור? בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום את "האם המרעיבה" בהתעללות בחסר ישע וזאת לאחר שהודתה בהאשמות נגדה במסגרת עסקת הטיעון שנחמה עמה. כעת, על פי הסדר הטיעון, היא צפויה לרצות עונש מעצר של שנתיים עד שלוש שנים בבית עמה וכן להתראות עם ילדיה.

הדיון שנערך הבוקר בבית המשפט היה ככל הנראה קשה רגשית עבור האם, שהביטה אל השופט והודתה בעיניים דומעות במיוחס לה. עוד הוסיפה האם כי היא מבטיחה לעמוד בתנאי ההסדר שנחתם עמה. בסופו של הדיון, כאמור, החליט השופט יוסף שפירא לקבל את עסקת הטיעון.

במסגרת ההסכם, צפויה האם לשהות במעצר בית במשך שלוש השנים הקרובות ותראה את ילדיה בכפוף לתנאי הפיקוח שנקבעו. גורמים בפרקליטות מסרו כי בשל מצבה הרפואי והנפשי של האם, והסכמתה להיות בפיקוח גורמי הרווחה - היא תוכל לראות את ילדיה תחת הגבלות.

"התעללות בקטין בידי אחראי" 

בחודש אוגוסט האחרון הוגש כתב אישום חמור נגד האם הכולל בתוכו סעיף "התעללות בקטין בידי אחראי". כתב האישום נגד האם מגולל, עמוד אחר עמוד, מסכת של תיאורים מזעזעים שהאם כביכול ביצעה. כתב האישום קובע חד משמעית כי "עקב התנהגותה האמורה של הנאשמת נעצר תהליך גדילתו של ח', ובשלב מסוים אף חלה ירידה ממשית במשקלו עד שנשקפה סכנה לחייו".

הנושא המרכזי שהואשמה בו האם הוא הרעבה. כתב האישום מפרט כיצד נהגה האם, פעם אחר פעם, לעשות הכל כדי להכשיל את ניסיונות הזנת הילד. בין היתר נכתב בכתב האישום כי "בכמה מועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, מנעה הנאשמת מח' (בנה המורעב) מזון, חרף תחנוניו".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות