משפחת רוט: "מקווים שהרוצח ייכלא לשנים רבות"

שני עבריינים ישראלים נעצרו בארגנטינה, אחד מהם הוא הרוצח משה בן איבגי, שרצח את נהג המונית דרק רוט כשהיה בן 14 בלבד. איבגי נמלט מישראל בשנת 2004 באחת מחופשותיו מהכלא ומאז הוא לא הפסיק להתל בפרקליטות. עו"ד ניסן שריפי אמר בשם משפחת רוט, כי הם מקווים שבן איבגי יישב מאחורי סורג ובריח שנים רבות

משטרת ארגנטינה עצרה שני עבריינים ישראלים. בהודעה שמסרה משטרת ישראל נאמר, כי אחד מהם הוא העבריין הנמלט משה בן איבגי, אחד מרוצחיו של נהג המונית דרק רוט. בן איבגי נמלט מישראל בשנת 2004 באחת מחופשותיו מהכלא.

עורך דינה של משפחת רוט ניסן שריפי אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "אין לנו אלא להביע סיפוק על כך ששוב משטרת ארגנטינה הצליחה לשים ידה על הרוצח בן איבגי, אנו מקווים שכעת הרוצח ירצה את עונשו מאחורי סורג ובריח במשך שנים ארוכות".

בן איבגי נודע ביכולת שלו להתל בפרקליטות פעם אחר פעם כשהוא המשיך להימלט מהחוק. בחודש יוני בשנה שעברה נודע למשרד המשפטים כי בן אבגי, שרצח את רוט כשהיה בן 14 בלבד, נמלט מארגנטינה למקום לא ידוע. גורמים בכירים במשטרת ישראל אמרו אז: יש לנו אינדיקציות ברורות באשר למדינה אליה נמלט בן איבגי.

"פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל עשו, וימשיכו לעשות, כל מאמץ אפשרי בפרשה זו על מנת להביא לכך שבן איבגי יוחזר לישראל וירצה את עונשי המאסר שהוטלו עליו", אמרו הערב במשרד המשפטים. "לשם כך שכרה מדינת ישראל את שירותיו של עורך דין מהשורה הראשונה בארגנטינה על מנת שייצג אותה, יחד עם הרשויות הארגנטינאיות, בהליכי ההסגרה בארגנטינה".

לפני שנה נדמה היה כי הליכי הסגרתו של בן איבגי הגיעו אל הישורת האחרונה, לאחר שבית המשפט העליון בארגנטינה סיים לדון בערעורו ובערעורן של הרשויות בארגנטינה ושל מדינת ישראל בגין הסגרה על עבירת השוד שביצע במהלך חופשה מהכלא בישראל. ארגנטינה מסרבת להסגיר את בן איבגי בעוון הרצח שביצע, משום שהוא היה קטין בעת ביצוע העבירה החמורה.

"הזהרנו את הרשויות בארגנטינה"

בישראל הבהירו מספר פעמים לרשויות בארגנטינה כי בן איבגי הינו אדם מסוכן ביותר, שקיים לגביו חשש ממשי מפני הימלטות. "לצערנו הרב, הרשויות שם החליטו על שחרורו בערבות, על אף שהרשויות בישראל הבהירו חזור והבהר כי הן סבורות שעליו להישאר במעצר", נמסר הערב ממשרד המשפטים. "הרשויות בישראל תמשכנה לעשות כל מאמץ להביא להחזרתו של בן איבגי לישראל מכל מקום בו יימצא עד למיצוי הדין עימו".

בינואר 1994 נרצח נהג המונית דרק רוט בירי אקדח, שעה שהסיע את בן איבגי וחברו ארבל אלוני - אז שני נערים בני 14 מהרצליה. השניים הורשעו ונידונו ל-16 שנות מאסר, לאחר שלא הסכימו לומר מי לחץ על ההדק. בן איבגי נמלט מהכלא בשנת 2004 במהלך אחת מחופשותיו. מאז סירבה ארגנטינה להסגירו לישראל.

הווידאופדיה: רצח נהג המונית דרט רוט