25 שנות מאסר לפדופיל שאנס את בת משפחתו הקטינה

אפריים יגודייף, עבריין מין סדרתי בן 44, נשלח ל-25 שנות מאסר ובנוסף הוטל עליו לפצות את בת משפחתו הקטינה, אותה אנס, ב-100,000 שקלים. עוד הורשע יגודייף בהטרדה מינית של אחותה הצעירה של הנאנסת. לא מדובר בעבירת המין הראשונה של יגודייף, שהורשע בעבר בעבירות מין

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום 25 שנות מאסר על אפריים יגודייף בן ה-44 מאשדוד שהורשע באונס בת משפחתו הקטינה, עוד בטרם מלאו לה 14, והתעלל מינית בה ובאחותה הצעירה במשך חמש שנים. מגזר הדין עולה כי מאז אותו מקרה נמצאת בת משפחתו של הגבר בפוסט-טראומה מתמדת. בנוסף, גזר בית המשפט על יגודייף תשלום פיצויים של 100,000 שקלים למתלוננת.

לפי כתב האישום, נעשו הפגיעות במספר רב של הזדמנויות, אף על בסיס יומיומי, תוך ניצול יחסי הקרבה והאמון ואף תמימותה של קרובת המשפחה, שנבעה מהחינוך החרדי בו גדלה. גם כאשר הבינה הקטינה את היותה קורבן ושהמעשים שביצע בה בעלה של אחותה אסורים, הוא השיג את שתיקתה בדרכי איום והפחדה, באומרו כי יתגרש מאחותה - דבר שימיט חרפה על משפחתה.

מהתסקיר שהוגש לבית המשפט עולה כי המורשע הינו עבריין מין סדרתי, אשר נוהג לפגוע לעיתים קרובות בקטינים, ואינו מבחין בין פגיעה מינית בילד, ילדה או אפילו פעוטות. חלק מהעבירות בהן הורשע בעבר התקיימו כלפי תלמידיו, בנים בגילאי 11-13, בעת ששימש מורה בבית ספר.

עוד כתבה השופטת בגזר הדין כי יחסו של הנאשם לעבירות בהן הורשע אינו מצביע על כל חרטה או לקיחת אחריות, אלא הוא אף מטיל את האחריות על הקורבנות הקטינים, ומייחס להם עניין מיני ופיתוי מצידם.

"המקרה שבפנינו נמנה על החמורים ביותר מאלו המובאים לפתחו של בית-המשפט, שעניינם קרובי משפחה המנצלים את אמונם, תמימותם וחולשתם של ילדים הנמצאים במחיצתם, לעיתים אף כאלה המעריצים אותם בשל מעמדם, והכל כדי להשביע את יצריהם ודחפיהם האפלים ביותר", כתבה השופטת בגזר הדין.

כתוצאה מהמעשה, כתבה השופטת, הפכה המתלוננת ל"ילדה סגורה, בודדה ועצובה, לא הייתה מסוגלת לתפקד בלימודים, סבלה מסיוטי לילה, ובכתה וצעקה מתוך שינה. סיוטים וצעקות אלו נמשכים בחיי המתלוננת עד היום". גם היום, שנים רבות לאחר המעשים ולאחר שנישאה, היא מתקשה לבטוח בגברים ולפיכך היא עודנה חשוכת ילדים.