מסתמן: "האם המרעיבה" לא תשב במאסר

משפטה של האם הנאשמת בהתעללות חמורה באחד מילדיה צפויה להסתיים בהסדר טיעון שמגבש בימים אלה בין הצדדים. על פי ההסכם, ביהמ"ש לא יגזור עונש מאסר על האם והיא תודה בהאשמות נגדה. המחלוקת: סעיפי הפיקוח שימנעו ממנה לפגוע בילדיה בעתיד

התפתחות בפרשת "האם המרעיבה": עסקת טיעון שמתגבשת בין הפרקליטות לבין סניגורה של האם מירושלים שנאשמת בהתעללות ובהרעבת בנה, צפויה לשחרר את האם לחופשי מבלי שתשב בכלא.

על פי עסקת הטיעון המתגבשת, האם לא תרצה תקופת מאסר בתנאי שתודה בהאשמות החמורות נגדה ובהן, התעללות חמורה והרעבה של אחד מילידה.

המחלוקת העיקרית בין הצדדים ניצבת כעת על סוגיית הפיקוח שיוטל על האם ועל ילידה. הפרקליטות מבקשת להכניס סעיפים מגבילים בהסדר בין הצדדים שיגבילו את האם בעתיד וימנעו ממנה לפגוע בילדיה. אם הסדר לא ייצא לפועל - הוא ימשיך לתנהל בבית המשפט עד להגשת כתב אישום.

העונש הצפוי: תשע שנות מאסר 

בחודש אוגוסט האחרון הוגש כתב אישום חמור נגד האם הכולל בתוכו סעיף "התעללות בקטין בידי אחראי". העונש המרבי שעלול להיגזר על האם מירושלים הוא תשע שנות מאסר.

כתב האישום נגד האם מגולל, עמוד אחר עמוד, מסכת של תיאורים מזעזעים שהאם כביכול ביצעה. כתב האישום קובע חד משמעית כי "עקב התנהגותה האמורה של הנאשמת נעצר תהליך גדילתו של ח', ובשלב מסוים אף חלה ירידה ממשית במשקלו עד שנשקפה סכנה לחייו".

הנושא המרכזי שהאם מואשמת בו הוא הרעבה. כתב האישום מפרט כיצד נהגה האם, פעם אחר פעם, לעשות הכל כדי להכשיל את ניסיונות הזנת הילד. בין היתר נכתב בכתב האישום כי "בכמה מועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, מנעה הנאשמת מח' (בנה המורעב) מזון, חרף תחנוניו".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק