מטפלת מואשמת בהתעללות קשה בניצולת שואה

משפחה חיפאית ביקשה לדעת מי גונב לאמם הסיעודית את הכסף. הם התקינו מצלמות בביתה וכך גילו, ממש במקרה, את מסכת ההתעללות שספגה הקשישה בת ה-70 – בידי המטפלת שלה. עכשיו היא מואשמת בהתעללות. "היא היכתה את הקשישה באכזריות במטאטא, באמצעות רגליה וידיה, ולפעמים בעיתון", לשון כתב האישום. כך זה נראה

זה התחיל בכלל כחשד לגניבה: בני משפחתה של קשישה סעודית בת 70 מחיפה חשדו שהמטפלת שלה טומנת ידה בצלחת והחליטו לפנות לחוקר פרטי שהתקין מצלמות אבטחה. החקירה הצליחה - אבל תוצאותיה היו קשות מאוד.

לא רק שהמטפלת עשקה את הקשישה, ניצולת שואה, היא גם העבירה אותה מסכת התעללות קשה. לעיני המצלמות היא דחפה את האישה האומללה בכוח למיטתה ולאחר מכן בעטה מספר פעמים באכזריות. כאשר הקשישה מנסה לקום ולחזור לסלון - המטפלת לא מוותרת. היא הודפת אותה לספה, על מנת שלא תפריע לה לצפות בטלוויזיה. כשזה לא עוזר היא אף מכה אותה באמצעות כפפות גומי ומתפנה לריקוד.

המטפלת, תושבת חיפה בת 55, נשלחה לסייע לקשישה מטעם חברה שהעסיקה אותה. בהתחלה היא הכחישה את החשדות ואמרה כי הסימנים הכחולים הם תוצאה של נפילה. אך כאשר ראתה את התמונות המפלילות היא נשברה והסבירה כי לא הייתה מסוגלת עוד לשמוע את צעקותיה של המעסיקה. "היא הוציאה אותי מדעתי", טענה.

היום הוגש נגד המטפלת, אירנה חן מסניאשין, כתב אישום חמור על בהתעללות בחסר ישע, גניבה ותקיפה. על פי כתב האישום, הנאשמת התייחסה לקשישה בת 70, עליה הייתה אחראית, כאל חפץ ושק חבטות. הנאשמת נהגה לדחוף את הקשישה פעם אחר פעם ולהשליכה על הספה. מידי פעם הנאשמת אף הכתה את הקשישה באכזריות באמצעות מטאטא, באמצעות רגליה וידיה, ולפעמים באמצעות עיתון וכפפות בפניה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק