חסידיו של "הרב" אליאור חן הורשעו בהתעללות בילדים

4 מחברי הכת הסדיסטית בהנהגתו של "הרב" אליאור חן הורשעו בהתעללות בקטינים חסרי ישע. מסכת ההתעללות החמורה כללה הכאה, כפיתה ושריפת איברים

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע הבוקר ארבעה מחסידיו של "הרב" אליאור חן בהתעללות בקטינים. ארבעת חברי הכת הסדיסטית, דוד קוגמן רועי צורף, אברהם מסקלאצ'י ושמעון גבאי, כך קבע בית המשפט, העבירו את הילדים מסכת התעללות חמורה שכללה הכאה, כפיתה ושריפת איברים. אחד מהם ספג נזק כבד ומאושפז עדיין בבית החולים במצב של צמח.

כתב האישום הכולל 22 סעיפים חושף את הזוועות והייסורים שעברו הילדים במשך תקופה ממושכת. באחד המקרים הכניסו הנאשמים קטין למזוודה וסגרו אותו בתוכה למשך שלושה ימים, כשהם מונעים ממנו מזון ושתייה. על פי סעיף אישום אחר הכריחו החסידים את אחד הילדים להאכיל את אחיו בצואה. כאשר סירב, הכו אותו ואיימו כי אם לא ישמע בקולם, ייאלץ לאכול את הצואה בעצמו.

במספר הזדמנויות השקו הנאשמים את הקטינים בעראק עד שהיו מקיאים ובמים שהוכנסו לתוכם מלח ופלפל. בנוסף הם שרפו את אצבעותיו של אחד מהם באמצעות מצית.

פרקליטיהם של המורשעים הביעו אי שביעות רצון מהחלטת בית המשפט. עו"ד יאיר נהוראי, המייצג את גבאי, אמר כי מעשיו של מרשו וחבריו חמורים פחות משיתוף הפעולה של האם ומתח ביקורת על הסדר הטיעון שנחתם עמה. "אנחנו לא בטוחים מה טיבו ולמה הוא נעשה", ציין עו"ד נהוראי.

לפני כשבועיים נגזרו חמש שנות מאסר בפועל מ', האם מבית שמש ששיתפה פעולה עם חן במסכת ההתעללות המזוויעה. בנוסף, במסגרת הסדר טיעון לפיו תעיד האם נגד חן, נגזרו עליה שנתיים מאסר נוספות על תנאי.

"יצירתיות מפלצתית"

"אין צל של ספק: חן ואנשיו הפגינו 'יצירתיות' מפלצתית במלאכת ה"תיקון" של ילדי הנאשמת", כתב השופט בגזר הדין של האם ולא חסך בביקורת. "קריאת כתב האישום מעוררת מנעד רגשי רב-גוונים ועוצמתי, וודאי גם רעד וחלחלה. לקרוא ולא להאמין.

"טלטולם וניעורם, כמו היו בגדר חפץ מכני גס מקולקל; שריפת איברי גופם, כמו היו חומר תבערה זול; כפיתת ידיהם ורגליהם באמצעות אזיקונים מפלסטיק וחבלים, כמו היו עצורים מסוכנים ביותר בהליך פלילי מאולתר; הכאתם, חניקתם, כיפוף ידיהם, הנפת גופם, כמו היו עבריינים שיש לבוא עמם חשבון מהיר בסגנון "עולם תחתון"; שפיכת אלכוהול או זריית מלח על פצעיהם, כמו היו שבויי מלחמה שנואים שכל האמצעים נגדם כשרים".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק