כתב אישום נגד "הרב" שירה על תלמידו

בבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש הבוקר כתב אישום נגד מנחם אדרי מישיבת בן איש חי מירושלים, בגין ירי על תלמידו לישיבה אלי ליברטי. אדרי נעצר כבר לפני כשלושה שבועות, אך רק השבוע הפרשה הותרה לפרסום. הוא וחברו לישיבה מואשמים בנשיאת נשק, חבלה חמורה, איומים ואף הדחה בחקירה. אדרי מעולם לא עבר הכשרה להיות רב

כתב אישום הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד מנחם אדרי מישיבת בן איש חי, בטענה כי ירה בחודש ינואר השנה על תלמידו בישיבה אלי ליברטי. הרב וחברו לישיבה, יצחק זוהר, שגם נגדו הוגש כתב אישום, נאשמים בקשירת קשר לביצוע פשע, חבלה בכוונה מחמירה, נשיאת נשק, איומים, ירי באזור מגורים, היזק בזדון והדחה בחקירה. בנוסף הוארך מעצרם של השניים.

אדרי נעצר לפני כשלושה שבועות, ורק השבוע הותרה הפרשה לפרסום. בליל האירוע התקבל דיווח במשטרה על אירוע ירי בשכונת בית ישראל החרדית בירושלים. עדי ראייה סיפרו כי שני גברים, שהיו רכובים על אופנוע, ירו בצעיר ונמלטו מהמקום. הפצוע נמלט אף הוא מזירת הירי, ופינה עצמו באופן עצמאי לבית החולים עוד באותו הלילה.

בעקבות חקירה משטרתית מסועפת, הצליחה המשטרה לקשור בין אדרי לאירוע, בין היתר גם בגלל הקלטות של שיחות טלפון שהצליחה להשיג. בנוסף, הצליחה לאסוף עדויות של עדי ראייה, שקשרו את אדרי לאירוע הירי. בנוסף מסתבר כי אדרי מעולם לא עבר הכשרה להיות "רב" כדת וכדין, ונתפס כך רק בקרב תלמידיו.