אולמרט ייחקר בפרשת הולילנד בימים הקרובים

אחרי דחיות רבות, צפוי ראש הממשלה לשעבר להיות מוזמן לחקירה ראשונה בפרשה. עד אז הוא והמשטרה ממשיכים במלחמת הגרסאות בדבר העברת הכספים לאחיו בארצות הברית

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט צפוי להיחקר במשטרה בזמן הקרוב ביותר בפרשת הולילנד. אולמרט טוען כי חיקור הדין המופרך של אחיו בארצות הברית נועד ליצור מרווח זמן של חודש-חודשיים נוספים כדי לדחות את חקירתו שלו, כדי שניתן יהיה להשמיץ ולהכפיש אותו.

במשטרה, לעומת זאת, דוחים את דבריו של אולמרט. "חקירת הדין של אחיו של אולמרט בארצות הברית לא תעכב את חקירתו של אולמרט עצמו", הבטיחו היום גורמים במשטרה, והדגישו: ראש הממשלה לשעבר אכן ייחקר בימים הקרובים.

מלחמת גרסאות

בתוך כך, נמשכות מלחמות הגרסאות בין אולמרט למשטרה. על פי גרסת אולמרט ,הוא ואחיו ירשו אחוזה בבנימינה וכאשר אחיהם, המזרחן ד"ר יוסי אולמרט הסתבך בחובות ועזב לארצות הברית, הם רכשו את חלקו תמורת 650 אלף שקלים והעבירו לו לארצות הברית. לדבריו של אולמרט - גם הרכישה מתועדת וממוסמכת, וגם ההעברה.

במשטרה דוחים גם את הטענה הזו. אכן הועברו מאות אלפי שקלים, ואכן לכיסוי חובותיו הגדולים, אך על פי החשד - הכסף הגיע אליו מה"קופה", אותה הקופה שיצר עד המדינה, אותה הקופה שעל פי החשד הועברו כספים ממנה גם לשולה זקן ולאלי רבין, שני החשודים המרכזיים בפרשת הולילנד.