אולמרט: "זהו ציד מכשפות ברוטלי"

"מעולם לא הוצע לי ולא קיבלתי שוחד משום אדם, לא במישרין, לא בפרשה זו או אחרת, בשום שלב בחיי", אמר ראש הממשלה לשעבר בהצהרה שנתן לפני פתיחת דיון בבית המשפט בפרשת ראשונטורס. "זהו מסע מתוכנן ומאורגן שלא יכול להימשך", אמר

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט אמר היום בפתח דיון בפרשת ראשונטורס בבית המשפט המחוזי בירושלים כי מעולם לא קיבל שוחד: "מעולם לא הוצע לי ולא קיבלתי שוחד משום אדם, לא במישרין, לא בפרשה זו או אחרת, בשום שלב בחיי".

"העובדה שהיא שבמשך חודש ימים ויותר מתנהל מסע שאין דרך לטעות בו - ציד מאורגן. זהו ציד מכשפות ברוטלי אכזרי, מסוג שלא התקיים מעולם בישראל. השיא היה ביום ראשון אחרון, קצין בבית משפט אמר ששולה זקן החשודה העבירה לי מיליון שקל שוחד", אמר אולמרט".

עוד הוסיף ראש הממשלה לשעבר, כי "במשך שלושה שבועות לא שאלו אותי לא חקרו אותי, לא הגיעו אליי - כלום. הדברים כפי שאני יודע הם חסרי שחר, אין להם בסיס, שום עובדה שיכולה לתמוך בהם". אולמרט שאל "איך יכול לעלות על הדעת שקצין משטרה אומר דברים חסרי שחר וביסוס. כך או כך, לא יכול להיות שמסע ציד כזה מתנהל על ידי גורמים שרוממות החוק בגרונם והפרת זכויות אדם במעשיהם".

"מדובר בי, באשתי ובילדיי"

"לא חשוב אם אדם יזוכה - הוא אשם, הוא יחוסל. הוא הרוס, זו הדרך שבה מפרים את הכללים, דרכי ההתנהלות את כל שבהם משטר חוק ואנשים שרוצים לכונן משטר חוק צריכים להתנהל", אמר אולמרט והוסיף כי זהו מסע מתוכנן ומאורגן שלא יכול להימשך.

בתום דבריו ביקש אולמרט להגיד משהו באופן אישי: "מדובר בי, ברעייתי, משפחתי ילדיי, ההמולה המתלהמת חסרת המעצורים שלא מוותרת על שום ניסיון, כאילו סומנה מראש פועלים לחפש קמצוץ של מידע. השיא אתמול בערב עם הסיפור הנעלג על החקירה באמריקה. אני קורא וחושב: מעבר לתחושת הפגיעה והעלבון, הכעס והכאב. אני חושב לעצמי, לאיזה רמה נמוכה יכולים להדברים להגיע.

"מפגש פסגה" עם שולה זקן

לראשונה מאז התפוצצה פרשת "הולילנד", ייפגשו הבוקר בבית המשפט ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וראש לשכתו לשעבר שולה זקן.

אולמרט וזקן הגיעו הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים, שם נפתח שלב ההוכחות בפרשת "ראשונטורס", פרשה נוספת בה שניהם נאשמים. כזכור, בפרשה זו נאשם אולמרט כי העביר דיווחים כוזבים וכפולים על נסיעות שביצע לחו"ל. בהוראת בית המשפט, לא יוכלו אולמרט וזקן לדבר ביניהם מחשש לתיאום עדויות ושיבוש חקירה.

אתמול פרסם אתר החדשות של העיתונאי יואב יצחק, כי המשטרה והפרקליטות מתכוונות לבדוק האם העביר ראש הממשלה לשעבר חלק מכספי השוחד שקיבל, לכאורה, לחשבונותיו של אחיו יוסי אולמרט, שעזב לחו"ל לאחר שנקלע לחובות כבדים. על פי החשד, קיבל אולמרט במהלך השנים שוחד של יותר ממיליון שקלים, כשחלק מהכסף הועבר לארה"ב, ונועד לכסות את חובותיו של אחיו.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק