לראשונה מאז החשדות: אולמרט וזקן ייפגשו בבית המשפט

מאז שנחשפה הפרשה בכל כלי התקשורת טרם נפגשו ראש הממשלה לשעבר ומי ששימשה אז כראש לשכתו. היום זה סוף סוף יקרה בבית המשפט כאשר שניהם יגיעו לשלב ההוכחות בפרשה אחרת בה שניהם נאשמים - "ראשונטורס". אתמול נחשפו חשדות חדשים כי ראש הממשלה לשעבר העביר חלק מהכספים שקיבל בפרשה לאחיו יוסי ששוהה בארה"ב ומצוי בחובות

מפגש פסגה? לראשונה מאז התפוצצה פרשת "הולילנד", ייפגשו הבוקר בבית המשפט ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וראש לשכתו לשעבר שולה זקן.

אולמרט וזקן יגיעו הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים, שם יפתח שלב ההוכחות בפרשת "ראשונטורס", פרשה נוספת בה שניהם נאשמים. כזכור, בפרשה זו נאשם אולמרט כי העביר דיווחים כוזבים וכפולים על נסיעות שביצע לחו"ל. בהוראת בית המשפט, לא יוכלו אולמרט וזקן לדבר ביניהם מחשש לתיאום עדויות ושיבוש חקירה.

אתמול פרסם אתר החדשות של העיתונאי יואב יצחק, כי המשטרה והפרקליטות מתכוונות לבדוק האם העביר ראש הממשלה לשעבר חלק מכספי השוחד שקיבל, לכאורה, לחשבונותיו של אחיו יוסי אולמרט, שעזב לחו"ל לאחר שנקלע לחובות כבדים. על פי החשד, קיבל אולמרט במהלך השנים שוחד של יותר ממיליון שקלים, כשחלק מהכסף הועבר לארה"ב, ונועד לכסות את חובותיו של אחיו.

פרשת "הולילנד" הופכת להיות בינלאומית?

בשבוע שעבר פרסם עיתון "הארץ" כי המשטרה חושדת שכספי שוחד שקיבלו גורמים בפרשה מוסתרים כעת בחשבונות בנק במדינות שונות מחו"ל. המשטרה פנתה לרשות המיסים בעניין ולרשות הישראלית להלבנת הון כדי לנסות ולהתחקות אחר מסלול הסוואת כספי השוחד שקיבלו, כך על פי החשד, מעורבים בפרשה. עוד חושדים במשטרה כי מסלול הכסף טושטש על מנת שלא לזהות את מקורו.

גורם שמוגדר כ"מקורב לחקירה" אמר לכתב הארץ כי כעת מתמקדת החקירה בהיבט של עבירות כלכליות. כמו כן, בהמשך צפויה המשטרה לבקש סיוע של מדינות שעל פי החשד שימשו בסיס להלבנת ההון ולהעלמות מס של חלק מכספי השוחד ששולמו לחלק מהגורמים בפרשה.

בחקירת פרשת "הולילנד" מעורב כבר משלביה המוקדמים המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית יהודה שפר. הוא שימש לפני שנכנס לתפקידו הנוכחי כראש הרשות לאיסור הלבנת הון הפועלת תחת משרד המשפטים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק